Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 05:52

Лукашенко не має наміру видавати Бакієва


Президент Білорусі заявив у вівторок, що не збирається видавати тимчасовій владі Киргизстану скиненого президента країни.

Олександр Лукашенко заявив агентству «Ройтерз», що запит тимчасового уряду про екстрадицію Курманбека Бакієва, який нині перебуває в Білорусі, був би безнадійним і принизливим для нової влади Киргизстану.

Раніше в вівторок тимчасовий уряд Киргизстану своїм декретом постановив, що Курманбек Бакієв, ухваливши рішення про розстріл мирних громадян, тим самим позбавив себе статусу екс-президента і недоторканності.

Констатувавши, що Бакієва «скинув народ», тимчасовий уряд наказав генеральній прокуратурі країни притягти його до кримінальної відповідальності і вжити заходів для його екстрадиції.

У Киргизстані вже порушена кримінальна справа щодо Бакієва за низкою статей кримінального кодексу, серед яких і стаття про «масове вбивство».

Супротивники звинувачують скиненого президента в загибелі близько 85 осіб на початку квітня під час сутичок демонстрантів із силовими структурами, які охороняли урядові будівлі від нападників.

Бакієва також звинувачують у зловживанні владою, а його родичів у фінансових шахрайствах.

Сам колишній президент Киргизстану, який мусив утекти з країни, категорично заперечує, що причетний до загибелі учасників заворушень.

Recommended

XS
SM
MD
LG