Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 21:02

Представники інтелігенції закликають створити Народний комітет порятунку


Представники української інтелігенції закликали співгромадян і політичні партії, що стоять на позиції збереження Української держави, сформувати Народний комітет порятунку України.

У зверненні представників інтелігенції, наголошується, що «всупереч Конституції Верховна Рада України схвалила підписану Януковичем антидержавну угоду про фактично вічне розміщення Чорноморського флоту Росії в Севастополі...; нова влада вже готова віддати авіабудівну галузь і атомну енергетику, а «Нафтогаз» подарувати «Газпрому».

«Вони продають Україну і народ оптом і вроздріб», «на догоду московським покровителям антиукраїнський режим Януковича веде наступ на українську мову, свободу слова, перекреслює перспективи європейського розвитку, фальсифікує історію України», «режим Януковича перетворився на ліквідаційну комісію Української держави», наголошується у зверненні.

Автори звернення закликали створити Народний комітет порятунку України і сформувати такі комітети в кожній області, в кожному місті, районі, селі.

Представники української інтелігенції також закликали «світове українство підтримати звернення», а міжнародну громадськість «підтримати український народ у боротьбі за збереження своєї держави».

Звернення зокрема підписали письменники і публіцисти Валерій Шевчук, Юрій Щербак, Юрій Андрухович, Юрій Мушкетик, Дмитро Павличко, Микола Рябчук, академіки НАНУ Іван Дзюба, Микола Жулинський, Мирослав Попович, громадські діячі Костянтин Морозов, Левко Лук’яненко, Богдан Горинь.

Recommended

XS
SM
MD
LG