Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 18:53

Пам’ятник Сталіну Дніпропетровську не потрібний – мер


Міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко заявляє, що пам’ятник Йосипу Сталіну місту не потрібний. «Він нічого не символізує, тільки бажання вирощувати ідоли. У Запоріжжі – це їх питання. Але так як у Запоріжжі робити не можна. У Дніпропетровську так не буде», – заявив Куліченко.

Що стосується встановлення бюсту Сталіна в Запоріжжі, то, на думку міського голови, його не можна вважати пам’ятником, а швидше – парковою спорудою, встановленою у приватному порядку: для спорудження ж пам’ятника потрібне архітектурно-скульптурне рішення, яке має бути схвалене художньою радою.

Раніше комуністи Дніпропетровська подали на розгляд міськради пропозицію про встановлення у місті пам’ятника Сталіну. Дніпропетровська обласна організація УНП застерегла міську владу від надання дозволу на такий монумент.

У березні запорізькі комуністи заявили про намір встановити в місті пам’ятник Сталіну. Його відкрили 5 травня. Уряд вирішив не перешкоджати спорудженню монумента, щоб «не загострювати зіткнення різних думок». Пізніше про намір звести пам’ятник Сталіну заявили і комуністи в Одесі.
XS
SM
MD
LG