Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 11:18

Україна не переглядатиме лінію кордону з Румунією – голова МЗС


Українська сторона не має наміру переглядати лінію проходження кордону з Румунією, «навіть якщо йдеться про безлюдний острівок на Дунаї». Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, відповідаючи на запитання щодо претензій Бухареста стосовно острова Майкан на Дунаї.

За словами голови МЗС, із цілої низки питань, від транзиту вантажів Дунаєм до розробки вуглеводневих ресурсів на Чорноморському шельфі, Україна і Румунія є природними конкурентами.

«Є, звичайно, і сфери, де ми тісно співпрацюємо і виходимо на рівень партнерства. І одна складова наших відносин зовсім не виключає іншої», – додав міністр.

Відповідаючи на запитання щодо інформаційної політики МЗС України у цьому питанні, Грищенко зауважив, що останнім часом зовнішньополітичне відомство України досить активно роз’яснює позицію української сторони щодо суперечливих питань з Румунією як українським, так і міжнародним ЗМІ.

«Можу запевнити українських громадян у тому, що зовнішньополітичне відомство максимально налаштоване на обстоювання наших інтересів в діалозі з Румунією», – наголосив міністр.

Він також нагадав, що 27 квітня в Києві відбулися «досить відверті і конструктивні» переговори між заступником міністра закордонних справ України Костянтином Єлісєєвим та державним секретарем МЗС Румунії Богданом Мазуру.

«Ми чітко дали зрозуміти нашим румунським колегам, що наявні у нас з ними окремі розбіжності не повинні бути питання на порядку денному відносин України з ЄС. І з цією нашою позицією Бухарест погодився», – повідомив Грищенко.

Останнім часом у ЗМІ активно обговорювалася тема претензій Румунії до України стосовно безлюдного острова Майкан на річці Дунай.

За міжнародним правом, коли кордон між країнами проходить річкою, він проходить за фарватером, якщо сторони не домовилися інакше. Фарватер, що проходив між великим румунським островом Бабин і українським островом Майкан, змінився. На цій підставі румунська сторона заявила про необхідність перенести кордон з Україною, після чого Майкан став би румунським островом.
XS
SM
MD
LG