Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 17:12

В Івано-Франківську почалося міжнародне «Свято ковалів»


Майже триста учасників та гостей із 23 країн світу зібрав в Івано-Франківську VII міжнародний фестиваль «Свято ковалів», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Розпочався він традиційно на майдані Шептицького, де розгорнуте ковальське містечко з горнами, ковадлами, виставкою виробів майстрів ковальського мистецтва. А родзинкою відкриття стали звуки трембіт та постріли львівських зброярів з Куркового товариства.

Під час майстер-класів ковальську працю демонструють ковалі з Фінляндії, Бельгії, Білорусі, Швеції, Норвегії, Росії, Австрії, США, Болгарії, Польщі, Голландії, Франції, Австралії, Ізраїлю, Литви, Латвії.

Діють ярмарок кованих речей та виставка «Сакральний знак в творах ковальства».

Презентацію авторського ковадла та ручних ковальських інструментів підготувала школа традиційного ковальства Богдана Попова з Києва.

Серед учасників фестивалю, приміром, відомий коваль з Ізраїлю Урі Хофі, мати якого жила колись у Станіславі.

Сьогодні у сквері на улиці Лесі Українки відкривають виготовлену на минулорічному святі композицію «В рамках ковальських традицій», яку ковалі дарують Івано-Франківську в День міста.

Водночас на цьому фестивалі спільно виготовлять композицію «Коло ковальських кілець». Це буде карусель, центр якої оздоблять символічними кільцями – від кожного учасника, міста, країни.

У суботу також відливатимуть сувенірні ковадла «Свято ковалів», діятиме виставка «Орнаментальне ковальство».

За словами заступника голови Спілки майстрів ковальського мистецтва України Сергія Полуботька, цьогорічний фестиваль ковальського мистецтва присвячений вступу Івано-Франківська до Кола Європейських ковальських міст.
XS
SM
MD
LG