Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 22:34

В Івано-Франківську річницю Перемоги відсвяткували 8 травня


Національно-патріотичні сили відзначили в суботу День пам’яті і примирення.

Представники місцевої влади, народні депутати, громадськість – загалом близько 1 тисячі осіб – зібралися в Івано-Франківську біля Хреста пам’яті в Меморіальному сквері, де поховані січові стрільці і воїни УПА.

На зібранні зачитали звернення 18 політичних партій і громадських організацій із закликом 8 й 9 травня запалити свічки, щоб ушанувати загиблих у Другій світовій війні, і помолитися за загиблих за волю України.

Інший захід відбувся на Меморіальному кладовищі за участі кількох тисяч осіб, серед яких були представники місцевої влади, ветерани Червоної армії СРСР, а також делегації міст-побратимів Івано-Франківська, які прибули на День міста, що відзначався в п’ятницю, 7 травня.

Ця акція відбулася під прапорами України, а також Партії регіонів і Соціалістичної партії.

Конфліктів між учасниками заходів не виникало.

Івано-франківські комуністи вирішили святкувати Перемогу окремо, в неділю, 9 травня.

В СРСР День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначали 9 травня; цього ж дотримується й сучасна Росія та низка інших післярадянських країн, зокрема, й Україна.

Натомість у світі перемогу над нацизмом святкують 8 травня, бо цього дня 1945 року капітулювала нацистська Німеччина.

Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією від 22 листопада 2004 року проголосила обидва дні, 8 і 9 травня, днями пам’яті і примирення як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни.
XS
SM
MD
LG