Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 21:19

Путін заснував у Москві символічну копію грузинського пам’ятника


Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін разом із представниками проросійської опозицій з Грузії заклав у суботу камінь у підвалини майбутнього пам’ятника грузинським воїнам, які загинули у Другій світовій війні.

Під час церемонії він говорив, за повідомленнями, про «крайню небезпеку спроб переписати історію», яку, за його словами, чинять ті, хто хоче «прикрити свій сором колабораціонізму і колишньої співпраці з нацистами», про «геополітичні інтриги» навколо «спадщини Великої Перемоги» чи про «висівання зерен ворожнечі, злоби і печерного націоналізму».

На церемонії на Поклонній горі в столиці Росії голова російського уряду та Ніно Бурджанадзе і Зураб Ногаїделі відкрили камінь, який формою нагадує велетенську бетонну стелу колишнього меморіалу, що був розібраний на реставрацію в грузинському місті Кутаїсі.

При цьому конкретний вигляд московського пам’ятника, який мають почати будувати протягом півтора року, ще не відомий. Конкурс на нього проведуть лише через кілька тижнів.

Вважають, що про копію велетенського 40-метрового кутаїського меморіалу не йтиметься; припускають, що його відтворять із висотою близько 10 метрів. До якого розміру при цьому має зменшитися зображення вершника на коні з первісного меморіалу, не повідомляють.

За версією Росії і проросійських сил у Грузії, під час грудневих подій минулого року у Кутаїсі йшлося про «варварство» й «вандалізм», «знесення пам’ятника» і «наругу над пам’яттю загиблих у Великій вітчизняній війні».

Напруженість посилило те, що під час підриву бетонної конструкції загинули двоє перехожих через недогляд фірми-виконавця робіт.

За поясненням Міністерства закордонних справ Грузії, ішлося про демонтаж 40-метрової бетонної стели, яка перебувала в пошкодженому стані й ремонт якої визнали недоцільним; при цьому головну частину меморіалу, зображення вершника, після реставрації встановлять в іншому місці міста.

У Росії, багато разів заявляючи про «знищення» меморіалу, щоразу замовчують плани відновити його головну частину. Такої ж позиції дотримується в заявах для російських засобів інформації і проросійська опозиція в Грузії.

Москва сподівається, що в Тбілісі принаймні після закінчення нинішнього другого терміну президента Міхеїла Саакашвілі по періодові урядування національно орієнтованих сил до влади прийдуть проросійські діячі, як це вже сталося в Україні.
XS
SM
MD
LG