Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 23:20

Євросоюз створює кризовий фонд для зони євро


Європейський Союз затвердив угоду про створення кризового фонду обсягом до 750 мільярдів євро, щоб захистити країни єврозони від фінансових проблем, подібних до грецьких.

Міністр фінансів Іспанії Елена Сальгадо після переговорів фінансових керівників Євросоюзу, які закінчилися в ніч на сьогодні в Брюсселі, повідомила, що Європейська комісія надасть у разі потреби 60 мільярдів євро, а 16 країн, що використовують єдину валюту, пообіцяють бути готовими надати ще до 440 мільярдів євро. Крім того, Міжнародний валютний фонд гарантуватиме додатково до 250 мільярдів євро.

Єврокомісар із економічних і монетарних питань Оллі Рен назвав кризовий план демонстрацією того, що Євросоюз сповнений рішучості захистити євро від девальвації.

Раніше вчора МВФ оголосив, що схвалив надання 30 мільярдів євро як позик Греції за раніше оголошеним спільним із країнами ЄС планом на загальну суму 110 мільярдів євро. Цю суму нададуть Афінам для полегшення виходу з боргової і бюджетної кризи протягом трьох років.

На торгах в Азії єдина валюта сьогодні дещо відновила свої позиції. Зараз за один євро дають понад 1 долар 29 центів, у п’ятницю ця валюта котувалася на три центи дешевше.
XS
SM
MD
LG