Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 00:06

Необхідно розглянути виборчий кодекс – Гриневецький


Парламент України мав би розглянути ті законопроекти, які б вибудували підґрунтя для створення громадянського суспільства і для початку реформ. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив депутат від блоку Литвина Сергій Гриневецький.

«Мається на увазі виборчий кодекс, який поданий. Його треба розглядати. Хоча б для того, щоб увійти в конституційне поле з виборів депутатів районних, обласних рад, які сьогодні обираються за закритими партійними списками, а за Конституцією вони представляють спільні інтереси територіальних громад. Друге – це вирішити врешті-решт форму обрання депутатів Верховної Ради, народних депутатів. Бо всі зрозуміли: закриті партійні списки поглиблюють політичну корупцію», – сказав Гриневецький.

За його словами, закриті партійні списки призвели «до системного хаосу, до правового нігілізму, до політичної корупції, яка переросла, за висловами одних політичних лідерів, до державної зради».

Депутат також розкритикував призначення до виконавчої влади. «Призначення за квотно-партійними принципами, які розпочалися в 2005 році, вони призвели до того, що влада нелегітимна», – наголосив Гриневецький.
XS
SM
MD
LG