Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 03:25

Сенат Казахстану затвердив Назарбаєва на «лідера нації»


Верхня палата казахстанського парламенту схвалила сьогодні проекти конституційних законів, які мають надати президентові Казахстану Нурсултанові Назарбаєву спеціальний статус «лідера нації» і визначити переваги цього статусу, включно з розширенням недоторканності самого Назарбаєва і його родини.

Цей крок став формальністю після того, як учора їх одноголосно схвалила нижня палата.

Поправки, серед іншого, мають надати Назарбаєву право останнього голосу з усіх важливих внутрішньо- і зовнішньополітичних питань навіть після того, як він залишить посаду президента.

Щоб ці зміни набули чинності, тепер бракує тільки підпису самого Назарбаєва.

Нурсултан Назарбаєв став президентом Казахстану ще перед розпадом Радянського Союзу, в 1990-му, а до того два роки керував Казахською РСР як перший секретар ЦК Комуністичної партії Казахстану. Відтоді він незмінно очолює державу, кілька разів переобравшись і одного разу продовживши свої повноваження без виборів через референдум

Нинішній термін президентських повноважень Назарбаєва спливає 2012 року. Але 2007 року парламент вирішив, що Назарбаєв як перший президент не обмежений у кількості термінів і може обиратися на посаду стільки разів, скільки сам захоче. Критики звинувачують Назарбаєва в спробі стати довічним президентом.
XS
SM
MD
LG