Доступність посилання

10 Грудень 2018, Київ 15:46

Греки втратили впевненість у майбутньому – погляд на грецьку кризу зсередини


Галина Маслюк

Прага – Вже майже півроку новини з Греції не сходять з перших шпальт газет і ними розпочинають випуски новин. Понад п’ять місяців греки виходять на демонстрації та страйки, а їхній уряд разом із європейськими колегами радився про те, як не дати країні скотитися до боргової кризи. Нині, коли для Греції зібрали безпрецедентний пакет допомоги, чи стало від цього легше самим грекам? Адже попереду скорочення зарплат і пенсій та менше грошей для державних проектів. Про те, як переживають кризу пересічні греки, Радіо Свобода розмовляло з головою товариства української діаспори в Греції Галиною Маслюк.

– Що відчувають зараз греки?

– Дуже велику невпевненість у майбутньому. Якщо людина звикла до якогось рівня життя, в неї є будинок, якийсь кредит, якась машина, то зараз люди в паніці, бо вони не знають, що з ними буде завтра. Крім того, всі розуміють прекрасно, що за цими заходами, які уряд уже ухвалив, будуть подальші заходи, які будуть ще жорсткіші і які принесуть другу хвилю випробувань. Тому є ця страшна невпевненість у завтрашньому дні. Люди прості, чи то державні службовці, чи працівники приватних компаній, кажуть, що «політики разом із великим бізнесом «з’їли» гроші, а ми повинні за це розплачуватись».

– А як позначилася криза на українцях?

– На українцях криза позначається абсолютно так само, як на греках. Можливо, це ще не настільки сильно торкнулося нашої жіночої частини української громади. Все рівно потрібен догляд за старими чи прибирання в квартирі, чи догляд за маленькими дітьми. Звичайно, це вдарило по них якимось чином, але це останнє, від чого відмовляються. Тому наші жінки ще цим рятуються. Можливо, комусь зменшують зарплату, не погоджуються платити страхування, тож це лягає на плечі самої жінки, але вона все ще має роботу. Зараз стало тяжче знайти кращу роботу таку, яка б оплачувала страхування, де були б вихідні дні, де б оплачувалися відпускні. Якщо грецьким службовцям відмовляють у 13-й, чи 14-й зарплаті, то, звичайно, наші люди теж її не будуть отримувати.

– А чи відчувається ця напруга у грецькому суспільстві, і чи позначається вона на ставленні до іноземців і до українців зокрема?

– Знаєте, я думаю, що українців це менш за все торкнеться, тому що українців тут не є так багато, а по-друге, українців тут дуже добре сприймають. Це люди, які мають високий рівень і освіти, і культури, дотримуються етикету. Загалом більшість населення сприймає українців дуже позитивно. Але в країні є велика армія інших національностей, багато албанців, пакистанців. Це інша культура, є інше сприйняття. Також на ставлення до них впливає погіршення кримінальної ситуації. Збільшилася кількість нападів на людей, коли з жінок зривають сумки, відкривають машини, залізають до помешкання і крадуть. Греція досі була дуже безпечною країною. Тут можна було вільно ходити вночі, о будь-якій годині по вулицях. Ви знаєте, що Греція живе нічним життям, і це ніколи не було небезпечно. Ще кілька років тому ми ніколи не замикали квартиру на ключ. Ми просто зачиняли двері і лишали балконні двері настіж. Зараз це абсолютно неможливо, бо є великий ризик.
  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG