Доступність посилання

ТОП новини

Латвійці вибрали хоч і слабку, але стабільність


Рига – Парламентські вибори у Латвії засвідчили, що латвійські громадяни «не хочуть змін». Згідно із попередніми даними голосування, найбільшу кількість голосів латвійських виборців отримав консервативний блок «Єдність», який очолює чинне керівництво країни. Отже, нову коаліцію у парламенті Латвії можуть сформувати ті ж самі політичні сили, які представляли попередню.

Другого жовтня у перебігу виборів до Саейму Латвії проголосувало 62,62 відсотка латвійських громадян. Міжнародні спостерігачі визнали вибори демократичними, однак зазначили про проблеми із недостатнім дотриманням вимоги про таємне голосування.

Прогнози політологів виправдалися: в наступному парламенті Латвії будуть представлені п’ять партій та об’єднань – «Єдність», «Центр злагоди», «Союз зелених та селян», «За кращу Латвію» та «Усе Латвії/Вітчизні і Свободі».

Головним сюрпризом нинішніх виборчих перегонів стала беззастережна перемога правого політичного блоку «Єдність», який може отримати у наступному Саеймі 33 місця.

Слоган «Єдності» – «Домбровскіс має продовжити роботу» виявився життєздатним

Керівник соціологічної компанії «Latvijas fakti» Айгарс Фрейманіс вважає, що голосуючи за політичний блок «Єдність», одним із лідерів якого є чинний прем’єр-міністр Валдіс Домбровскіс, латвійці вибирали хоч слабку, але стабільність.

Міжнародні ЗМІ вже назвали Валдіса Домбровскіса «Лачплесісом (народний латиський герой) в окулярах» і вважають, що за останні 18 місяців саме він зміг здійснити жорсткі заходи для подолання глобальної кризи в країні.

Новий старий уряд?

Одразу ж після оголошення попередніх результатів виборів лідери «Єдності» розпочали переговори про створення коаліції із «Союзом зелених та селян» та радикальним націоналістичним об’єднанням «Усе Латвії/Вітчизні і Свободі». Ці політичні сили представляють й чинний латвійський уряд.

«Ми домовилися із «Зеленими та селянами» й «Усе Латвії/Вітчизні і Свободі» рухатися вперед без затримки і спробувати до першого засідання Саейму, що відбудеться 2 листопада, сформувати новий уряд», – зазначив кандидат на посаду нового прем’єр-міністра, нинішній глава уряду Латвії Валдіс Домбровскіс.

Головні завдання нового уряду Домбровскіс бачить у продовженні здійснення програми зі стабілізації латвійської економіки та співпраці із міжнародними кредиторами

Натомість політолог Андріс Рунціс вважає, що, голосуючи за практично «новий-старий уряд», латвійські виборці вибирали найменше зло.

«Я хочу сказати так: виборці проголосували за найменше зло або за найкращу сторону для себе. І це, безумовно, Домбровскіс. Але водночас виборці ніяких ілюзій щодо діяльності цього уряду не плекають», – вважає політолог.

Ще один варіант уряду – із «Центром злагоди»?

Натомість ліве об’єднання «Центр злагоди», яке напередодні виборів займало вищі щаблі рейтингів, у результаті отримало вдруге місце і може претендувати тільки на 22 депутатських мандати.

Зараз актуальним залишається питання, чи підтримає це об’єднання, яке представляє інтереси російськомовного населення Латвії, нову коаліцію. Політичний блок «Єдність» уже запропонував «Центру злагоди» співпрацю та одне міністерське крісло у новому уряді.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG