Доступність посилання

ТОП новини

Мешканці села на Дніпропетровщині збираються бойкотувати вибори


Дніпропетровськ – Мешканці села Старовишневецьке, що на Дніпропетровщині, збираються бойкотувати місцеві вибори 31 жовтня. Вони мають намір прийти на виборчу дільницю, але не брати участі в голосуванні. Акція селян неполітична. У такий спосіб люди хочуть вимагати від влади об’єктивного розслідування трагедії, яка сталась у селі: міліціонер, що охороняв бюлетені, застрелив одного школяра і поранив іншого.

Інцидент у Старовишневецькому на Синельниківщині трапився минулими вихідними. За даними правоохоронців, двоє старшокласників, котрі напідпитку поверталися з дискотеки, вчинили напад на дільничного міліціонера, котрий виконував службові обов’язки – охороняв бюлетені в сільраді.

Правоохоронець, кажуть в міліції, захищався. Із табельної зброї він поранив 17-річного Максима і застрелив його товариша – 16-річного Олега.

Селяни не вірять в офіційну версію

А втім, ні родичі загиблого, ні односельці в офіційну версію не вірять. Місцева продавщиця заявила журналістам, що у день надзвичайної події дільничний чотири рази приходив до неї в ятку за спиртним. Крім того, мешканці села дивуються: інцидент стався на вулиці, а пост міліціонера – у приміщенні сільради. Невідомо, що він робив за межами будівлі, каже голова сільради Микола Кульбаба.

«Моя думка така: не мав права черговий міліціонер вживати таких крайніх заходів. Він повинен був знаходитися на посту, всередині, де сейф і де бюлетені», – зазначає сільський голова.

Офіційна версія видається сумнівною і місцевій фельдшерці Жанні Положай. Жінка помітила неспівпадіння в часі: за офіційними даними, інцидент стався о другій годині ночі, тоді як смерть хлопчика констатована двома годинами раніше.

«У мене є лікарське свідоцтво про смерть від 23 жовтня 2010 року. Однак дата смерті там вказана інша – жовтень, 22 число. Це говорить, що дітей обстріляли не о другій ночі, а о пів на дванадцяту ночі», – впевнена фельдшер.

Через інцидент вже «полетіли голови»


У Головному управлінні МВС в області наполягають на своїй версії інциденту і додають: алкоголю в крові міліціонера не виявили. У прес-службі відомства Радіо Свобода поінформували: за фактом порушені дві кримінальні справи. Після службового розслідування, дільничного, причетного до інциденту, вже звільнили з роботи, сказав керівник прес-служби обласної міліції Олексій Щербатов.

«Дільничний інспектор звільнений з органів внутрішніх справ за порушення дисципліни. Основні причини – те, що він покидав територію посту, те, що не попередив розпиття спиртних напоїв неповнолітніми, і те, що не зміг уникнути застосування зброї. Законність застосування зброї визначить прокуратура. Також розглядається питання про звільнення начальника міського відділу міліції, якому підпорядковувався дільничний. Знято з посад двох його заступників», – повідомив керівник прес-служби.

«Акція старовишнівчан не завадить виборам»

Між тим мешканці села Старовишневецького вже склали звернення до Президента, уряду та Верховної Ради, в якому вимагають об’єктивного розслідування справи. В день виборів вони мають намір зібратися біля виборчої дільниці: не на голосування – на мітинг.

Акція старовишнівчан не порушуватиме виборчого законодавства, впевнені спостерігачі Громадянської мережі «Опора», які стежать за виборами на Дніпропетровщині.

«Нічого незаконного в намірах людей немає, це їхнє право – проводити збори, домагатися захисту своїх інтересів у законний спосіб. Чи може це призвести до зриву виборів? Вибори вважаються такими, що відбулись, при будь-якому числі виборців, які з’явились на дільницю. Натомість акція допоможе селянам привернути увагу до інциденту», – сказав координатор громадської організації Сергій Федько в інтерв’ю Радіо Свобода.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

XS
SM
MD
LG