Доступність посилання

ТОП новини

Донеччани просять Генпрокуратуру захистити їх від забудовників


Донецьк своїм новим логотипом запевняє, що всіх любить…

Донецьк – Жителі центральних вулиць Донецька масово звертаються з листами до Генеральної прокуратури України з проханням терміново внести відомості про їхні будинки у земельний кадастр міста. Недоліки в містобудівних документах призводять до конфліктів із забудовниками, скаржаться донеччани. До незадоволених виконанням земельного законодавства в місті приєдналось понад півтисячі людей. Що саме не влаштовує донеччан?

Донеччанка Ліна Легостаєва живе на проспекті Театральному в центрі Донецька. Останні два роки вона безрезультатно судиться з фірмою-забудовником. Міська рада виділила цій фірмі в оренду дві земельні ділянки у дворі багатоповерхового будинку Ліни Легостаєвої. Однак мешканці переконані: територія, що планується до забудови, є «прибудинковою територією» і має належати громаді. Проте відомості про цю ділянку відсутні у земельному кадастрі міста, і це дало підстави міській раді здати «прибудинкову територію» під будівництво.

Від щільної забудови потерпають жителі цілого мікрорайону між проспектами Гурова і Театральним у Донецьку. На сьогодні понад 500 сімей підписали і відправили у Генеральну прокуратуру України звернення з вимогою розрахувати і внести у кадастр їхні прибудинкові території, розповіла Ліна Лєгостаєва.

«Ми всі закликаємо: почніть боротися з корупцією з Донецька. Наведіть лад із прибудинковими територіями у Донецьку, щоб землі під нашими будинками виділялись за законом», – говорить вона.

Усі чиновники «від землі» суперечать одне одному

В управлінні Генерального плану Донецька, де зберігається містобудівний кадастр, поділяють неспокій донеччан. Тут підтвердили, що, справді, більшість будинків не має позначеної прибудинкової території.

«Робота з виділення прибудинкової території майже зупинена. Хоча є будинки, до яких відведені земельні ділянки. Переважно це відомчі будинки», – розповів заступник директора управління Дмитро Навроцький.

Хто не бачить проблеми, так це міська рада. Тут продовжують наполягати, що в Донецьку всі прибудинкові території існують, розраховані і відведені.

«Усі домові території узгоджені, вони існують і районними радами затверджені», – переконує начальник управління житлового господарства Валерій Литвинов.

У той же час у міській прокуратурі, що має стежити за законністю виділення землі, взагалі заперечують існування законодавчого поняття «прибудинкова територія».

«Визначення цього поняття на сьогодні в законодавстві відсутнє. Це по-перше. А по-друге, немає технічної норми, що дозволяє розрахувати розмір цієї території», – вважає перший заступник прокурора міста Донецька Олег Сюсяйло.

Отже, чиновники, що наглядають за земельними справами в місті, суперечать одне одному. Це і призводить до непродуманого роздавання землі під забудову в центрі Донецька. Донеччани закликають Генеральну прокуратуру допомогти їм відстояти своє право на землю.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG