Доступність посилання

ТОП новини

Чехія: Україна, можливо, схвалила нового чеського посла


Чеський дипломат Іван Почух «уже має згоду української сторони» на його призначення послом Чехії в Києві, заявив сьогодні чеському інтернет-виданню Aktuálně.cz голова комітету з закордонних справ Палати депутатів парламенту Чехії Давід Водражка. За його словами, новий посол мав би вирушити до України вже в серпні. Політик додав, що сьогодні він сам зустрічався з дипломатом.

Водночас міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберґ не підтвердив виданню, чи є вже остаточна згода української сторони. За його словами, «процес триває, і він на доброму шляху».

Розгляд у Києві кандидатури Івана Почуха, досвідченого дипломата, який раніше тривалий час представляв Чехію в ООН і в НАТО, триває вже п’ятий місяць. Чехія не має в Україні посла вже понад рік після того, як попередній, Ярослав Башта, пішов у відставку через стан здоров’я.

Відносини між офіційними Києвом і Прагою останнім часом напружені. Щойно два тижні тому Чехія закрила візову секцію в своєму генконсульстві в Донецьку, скаржачись, що Україна по суті блокувала роботу консульства.

Перед тим країни обмінялися взаємною висилкою дипломатів: Україна заявила про видворення двох співробітників секції військового аташе чеського посольства, звинувативши їх у тому, що вони використовували свій дипломатичний статус «для збору інформації, яка вважається державною таємницею», а Чехія в відповідь вислала одного з працівників українського посольства в Празі.

Припускають, що причиною погіршення відносин між країнами стало минулорічне рішення Чехії надати притулок Богданові Данилишину, колишньому міністрові економіки в уряді Юлії Тимошенко, якого нинішня влада України звинувачує в зловживанні владою.

У Чехії також вважають, що видворення з Києва її дипломатичних працівників стало помстою за той крок, і звертають увагу, що про видворення оголосили наступного дня по тому, як Данилишин заснував у Празі міжнародну громадську організацію «Українська європейська перспектива».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG