Доступність посилання

ТОП новини
13 травня 2021, Київ 18:25

Україна готується до Євро-2012 в авральному режимі – експерти


Будівництво стадіону у Львові

Київ – До початку Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році, який разом із Польщею прийматиме Україна, залишилося менше 300 днів. На сьогодні виконана левова частка робіт з підготовки до нього, і проведенню чемпіонату ніщо не загрожує, запевнив директор турніру Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський. Утім, незалежні експерти вказують на численні хиби підготовки Євро-2012 і прогнозують, що після чемпіонату Україна опиниться в борговій ямі.

До 11 жовтня буде відкритий Національний спорткомплекс «Олімпійський», до 15 жовтня – Львівський стадіон, оскільки в ці дні там пройдуть товариські матчі українських команд із німецькими та австрійськими, під час яких експерти перевірять відповідність цих спортивних комплексів вимогам УЄФА.

Про це повідомив у вівторок директор турніру Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський. За його словами, до кінця року так само завершать і перевірять на відповідність вимогам турніру всі основні об’єкти чемпіонату.

Представник УЄФА заявив також, що до початку Євро-2012 залишилися здебільшого організаційні моменти, такі як формування волонтерського корпусу, створення систем безпеки, організація фан-зон, транспортне сполучення і вказівники для туристів. Як підготувалася Україна, ще раз перевірять під час жеребкування команд, яке відбудеться у готелі «Хаят», який обрано штаб-квартиро УЄФА в Україні на час чемпіонату.

«Другого грудня відбудеться фінальне жеребкування у Києві. Це буде тестом для України на організацію подій такого рівня», – зазначив Лубківський.

Він прогнозує, що загалом УЄФА інвестує у проведення чемпіонату 500 мільйонів євро. І очікує, що українська економіка отримає від проведення турніру понад мільярд євро. Однак він визнає деякі проблеми з фінансуванням підготовки до чемпіонату.

«Через фінансову кризу, політичні особливості попереднього етапу проекту сьогодні держава взяла на себе левову частку зобов’язань. Небо не безхмарне. Але турнір не під загрозою», – наголосив Маркіян Лубківський.

Водночас він не зміг уточнити, яку частку підготовки до чемпіонату фінансують приватні інвестори, а яку – державний бюджет України. Тим часом радник Президента України Валерій Пустовойтенко сказав Радіо Свобода, що бюджетне фінансування підготовки до турніру – це добре, оскільки виділені владою кошти залишаються в українських виробників і стимулюють економіку країни. Однак він визнав великі проблеми з підготовкою об’єктів у Львові, зокрема відставання у термінах будівництва стадіону.

Чемпіонат став не інвестиційним проектом, а борговою ямою – експерт

Підготовка до Євро-2012 в Україні йде неналежним чином, і це заганяє державу в ще більші борги, говорить економіст Андрій Новак.

«З самого початку, коли ми лише отримали право проводити чемпіонат, наводили розрахунки, що 82% коштів на його проведення надійдуть від приватного інвестора. Сьогодні співвідношення прямо протилежне, – зазначає він. – Для всіх країн такі чемпіонати – це інвестиційний бум, для нас – інвестиційний провал. Необхідні об’єкти фінансують з єдиного джерела – це борги. Тобто, Україна готує Євро-2012 за рахунок пенсіонерів, студентів, бюджетників».

Така ситуація, за словами економіста, склалася через дуже поганий інвестиційний клімат, корупцію та відсутність законодавчих гарантій для бізнесу в Україні.

Україна ще не визначилася, як обслуговувати вболівальників?

Інші, досі не враховані, проблеми в підготовці Євро-2012 бачить віце-президент Асоціації лідерів туристичного бізнесу Олександр Новіковський.

«В Україні старанно готують основні об’єкти інфраструктури чемпіонату: стадіони, аеропорти, дороги… Однак забувають при цьому, що там туристи проводитимуть 5 відсотків свого часу. Решту часу вони мають користуватися туристичною інфраструктурою і сервісом. Не вистачає нормативних документів, діючі об’єкти часто не відповідають міжнародним стандартам. У нас багато цікавих історичних місць. Але недостатньо просто запропонувати вболівальникам туди поїхати!» – зауважує Олександр Новіковський.

Він також наголошує, що за той час, який залишився, Україна має вивчити запити європейських туристів і запровадити відповідні стандарти їхнього обслуговування. А також наповнити туристичні центри, які створюються, всією інформацією, котрої можуть потребувати гості Євро-2012.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Дивитись коментарі (6)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG