Доступність посилання

ТОП новини

Військові Сирії стріляють по містах і палестинських біженцях


Прага – У вівторок сирійські танки й військові катери розстрілювали учасників антиурядових протестів у портовому місті Латакія, де особливо постраждали палестинські біженці, тисячі яких змушені були втікати врізнобіч з табору в цьому місті. Незважаючи на міжнародні протести, армія режиму президента Башара Асада продовжує розпочаті на початку березня брутальні військові акції проти антиурядових сил. Опозиція вимагає відставки Асада і широких демократичних реформ у Сирії.

Вже четвертий день війська режиму президента Башара Асада намагаються розігнати масові протести в портовому місті Латакія на Середземному морі, де є і великий табір палестинських біженців (від 5 до 10 тисяч осіб). Танки й військові катери з моря брутально розстрілюють не лише антиурядові демонстрації, а й беззахисних біженців.

За даними правозахисників, із числа палестинців вже загинуло до 30 осіб. Лідер Організації визволення Палестини, яка представляє палестинців у міжнародних відносинах, Ясер Абед Раббо заявив у вівторок у Рамаллі, місті на палестинських територіях, у якому діє Палестинська національна адміністрація, що обстріли біженців у Латакії є «злочинами проти людяності».

«Артобстріли відбуваються з використанням танків і військових катерів, котрі руйнують тимчасові житла з бляхи і людям немає куди подітися, втекти, сховатися від цих дій. Це злочин проти людяності, і ми розділяємо ті ж самі вимоги й цілі сирійців задля досягнення свободи і гідності», – зазначив Раббо.

Світ засуджує жорстокість Дамаска

Речник ООН Крістофер Ґаннесс із Місії допомоги інформував світ про брутальні обстріли сирійськими силами порту Латакія та про жертви серед палестинців. Він закликав Дамаск допустити до місця подій місію ООН, яка має наміри допомогти біженцям евакуюватися подалі від небезпеки. Однак влада Башара Асада стверджує, що бореться тут із злочинними угрупованнями, та ігнорує вимоги ООН.

Дії влади Дамаска засуджують у сусідній Йорданії, а також у Туреччині, країнах Заходу, насамперед у США. Але криваві придушення військами режиму виступів антиурядових сил в Сирії триває.

У вівторок надходила інформація про обстріли військами Дамаска також прикордонних регіонів на сирійсько-ліванському кордоні та арешти сирійських родин, що намагалися втекти до Північного Лівану.

«Міжнародна амністія» заявляє про майже 2 тисячі загиблих цивільних у Сирії від початку антиурядових виступів у середині березня. Правозахисники кажуть також про щонайменше 12 тисяч учасників демонстрацій, яких кинуто до в’язниць режиму Асада. Уряд президента Сирії, у свою чергу, заявляє про загибель у сутичках до 500 осіб із армії і сил безпеки.

Таку інформацію наразі важко перевірити, бо Дамаск заборонив від початку протестів доступ до країни іноземних ЗМІ та міжнародних правозахисних організацій.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG