Доступність посилання

ТОП новини

Банкова планує комфортну для неї виборчу систему (огляд преси)


Київ – Головною інтригою нового парламентського сезону стане зміна правил виборів. А це, як стверджує тижневик «Ділова столиця», підштовхне опозицію до пошуку нового лідера. Видання пише, що розробляючи комфортну для пропрезидентських сил виборчу систему, Банкова також сподівається зупинити падіння рейтингу Партії регіонів. Крім того, готуючись до ізоляції Юлії Тимошенко, Адміністрація Президента планує сформувати кишенькову опозицію, щоб мінімізувати виборчі ризики у 2012 році. Про це «Ділова столиця» наголошує в матеріалі «На низькому старті».

Наближення зими не дозволить російським та українським політикам думати про саму лише політику. Та й Європа цього не допустить. Тож, як переконує газета «День», газову проблему в будь-якому разі доведеться розв’язувати, отже – домовлятися. Найреальнішим виходом для двох країн було б повернення, від несправедливих, на думку експертів видання, контрактів до чинних і сьогодні міжурядових угод України та Росії в газових питаннях. Адже статус цих міжнародних документів, на їхню думку, вищий і значиміший, ніж контрактів, підписаних 2009 року господарюючими суб’єктами – «Нафтогазом» і «Газпромом». Заголовок статті «Тривожний вересень».

Із 1 жовтня набуває чинності пенсійна реформа – її вже підписав Президент Віктор Янукович. Відтепер українці очікують на обіцяне підвищення пенсійного віку для жінок та обмеження максимальних пенсій. Більше про зміни, які відбудуться внаслідок пенсійної реформи розповідає газета «Україна молода» у матеріалі «Стара пісня на новий лад».

Міносвіти опублікувало на своєму сайті проект правил вступу до вишів на 2012 рік. Одна з головних змін – збільшення прохідного балу з профільного предмету і легалізація електронного вступу. Про інші нововведення читайте в газеті «Сегодня» у матеріалі «Як вступати у виші у 2012-му».

Україна посідає п’яте місце у світі за виробництвом картоплі. Попереду – Китай, Росія, Індія, США, а вже далі у списку після українських картоплярів – Польща, Німеччина, Білорусь. Однак, як зауважує газета «Голос України», картоплярство в Україні останніми десятиліттями перетворилося на аматорську галузь, бо переважно бульба вирощується на городах. Про те, що може виправити ситуацію парламентське видання розповідає у матеріалі «З картоплею на вінику далеко не заїдеш».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG