Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 16:39

Словацькі парламентарі обіцяють нове голосування щодо підтримки єврозони


Прем'єр-міністр Словаччини Івета Радічова, Братислава, 11 жовтня 2011 року

Прага – Словацький парламент до кінця тижня переголосує своє рішення щодо відмови брати участь у фінансовому порятунку Греції. Про угоду між чотирма партіями, які мають більшість у парламенті країни, оголосив колишній прем’єр країни Роберт Фіцо. У вівторок словацький парламент проголосував проти розширення Фонду фінансової стабілізації єврозони, чим заблокував рішення Європейського Союзу з цього питання.

У Європейського Союзу немає плану «Б». Якщо одна з країн єврозони відмовиться підтримувати спільні плани з порятунку країн, що потрапили до фінансової кризи, і зокрема Грецію, ці плани будуть заблоковані з непередбачуваними наслідками.

Тому після вівторкової відставки словацького уряду та провального голосування в парламенті, Євросоюз забив на сполох. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу закликав словацьких парламентарів переглянути своє рішення.

«Я вітаю тих у Словаччині, хто піднявся над партійними інтересами і проголосував за те, що важливо для всіх: для словацьких громадян, для всієї єврозони, і для всього Європейського Союзу в цілому. Я закликаю всі партії в словацькому парламенті піднятися над короткостроковими партійними інтересами і під час наступної нагоди швидко підтримати нову угоду», – зазначив Баррозу.

Реакція зі Словаччини надійшла того ж дня. Колишній прем’єр, а нині лідер опозиційної партії «Směr» («Напрям») Роберт Фіцо заявив про домовленість голосувати «за» ще до кінця тижня. Про це домовилися лідери чотирьох партій, які контролюють 119 місць у словацькому парламенті, що складається зі 150 депутатів.

За словами Фіца, ціною підтримки євро стала домовленість – обіцянка від трьох партій, які створювали коаліцію, провести позачергові вибори до парламенту 10 березня.

Уряд, якому висловили недовіру, мусить піти у відставку

У вівторок словацький парламент не лише не проголосував за збільшення Фонду фінансової стабілізації єврозони, але і висловив недовіру уряду Івети Радічової. Урядові забракло власних голосів після того, як одна з партій коаліції заявила, що вона утримається від голосування. Роберт Фіцо тоді пообіцяв підтримати урядове проєвропейське рішення на наступному голосуванні, але лише за умови, що сам уряд піде у відставку.

Обіцяне позитивне голосування має дати хід домовленостям, які, серед інших, підписав і уряд Словаччина – про збільшення фонду фінансової допомоги ЄС заборгованим країнам до 440 мільярдів євро та надати спільним органам ЄС більше повноважень для того, щоб зупинити поширення фінансової кризи.

Словаччина була останньою із країн єврозони, чий парламент не ухвалив рішення, підписане на урядовому рівні.
  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG