Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко зникає в нетрях тюремної системи (європейська преса)


Київ – Європейська преса повідомляє про те, що екс-прем’єра України Юлію Тимошенко «несподівано та без попередження» перевезли до колонії. Окрім того, у виданнях продовжують аналізувати газові відносини України та Росії. Зокрема, висловлювання прем’єра Азарова щодо звернення до міжнародного арбітражу.

Лондонська Guardian посилаючись на Олександра Турчинова пише, що Тимошенко розбудили вночі, без попередження, перенесли на ношах до автозаку й етапували до колонії в Харкові. Видання нагадує про те, що Тимошенко вже довгий час має проблеми зі здоров’ям і є прикутою до ліжка.

А брюссельське видання EUObserever у матеріалі під назвою «Тимошенко зникає в нетрях тюремної системи» нагадує читачам про те, чим саме ризикує українська влада, вирішуючи перевести Тимошенко в тюрму. Тепер, пише EUObserever відносини між Україною та ЄС можуть суттєво погіршитися, адже європейські чиновники неодноразово закликали Президента України Віктора Януковича звільнити Тимошенко для участі у виборах.

Україна може звернутися до арбітражного суду, якщо не домовиться з Росією про нижчу ціну за газ. Про це пише в своєму матеріалі агентство Reuters.

Автор статті Ольжас Ауєзов нагадує, що це вже не перша подібна погроза України, однак у минулому вона виконана не була. А от попередні газові суперечки між Києвом і Москвою призвели до перебоїв поставок російського газу в Європу під час новорічних свят.

Автор зауважує, що Україна дуже сильно залежить від імпорту російського газу, переговори щодо зниження ціни на нього тривають уже більше року, але відчутних результатів досі нема. Тому Україна й скорочує закупівлю російського газу вдвічі, зазначає Ауєзов.

Блогер Financial Times Мерін Кхан пояснює погрози з боку Азарова панікою серед українського керівництва. За словами автора блогу, нервовість українського прем’єр-міністра спричинив дозвіл Туреччини будувати на своїй території російський газогін «Південний потік». Нинішня залежність України від Російського газу ставить її фінансову систему в дуже небезпечне становище, стверджує Кхан.

Також у матеріалі наводиться точку зору радника компанії Global Source partners Дмитра Боярчука, який вважає, що ситуація ще не досягла своєї критичної точки. Однак, якщо нинішній газові угоди не змінять, Україна постраждає від серйозної валютної кризи, і національна валюта впаде до 11 гривень за долар. Це, в свою чергу, матиме фатальні наслідки для інвестицій в Україні. У цій ситуації, враховуючи ризик знецінення валюти, виникає ймовірність технічного дефолту, вважає Боярчук.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG