Доступність посилання

ТОП новини

Кільце замкнулося?


Автопробіг по Садовому кільцю показав – процес демократії в Росії перейшов певну межу – депутат Держдуми
У неділю 29 січня в Москві автомобілісти провели акцію на підтримку чесних виборів: їхали по Садовому кільцю в машинах, прикрашених білими стрічками, білими кульками та іншими символами «чистоти виборів». Автопробіг став своєрідним прологом до акції російської опозиції, призначеної на 4 лютого під гаслом «За чесні вибори». Цього разу в автопробігу брало участь близько 2 тисяч автомобілів. І, як повідомили кореспонденти Радіо Свобода, «кільце замкнулося», тобто акція показала активізацію громадянського суспільства в Росії.

Ідею «Білого кола», що народилася в соціальних мережах, підтримала нещодавно громадська організація «Ліга виборців». «Щоб акція вдалася, необхідно виїхати на внутрішній бік кільця і зробити не менше одного кола. Тримайтеся правих рядів, привітайте одні одних і підвозьте пішоходів з білою символікою в руках і на одязі…» – йдеться на сайті «Ліги виборців».

Так склалося, що назви груп в інтернеті були цього разу різні – «Біле коло», «Біле кільце», «Біле Садове», «Біла вулиця». Але суть акції одна і та ж: круговий маршрут за чесні вибори.

Довжина Садового кільця майже 16 кілометрів, і цієї неділі в акції брали участь понад 2 тисячі автомобілів, що означало, що «кільце замкнулсь». Символ акції – біла стрічка чи будь-який предмет білого кольору, що симоволізує чистоту виборів. На деяких машинах були написи: «Ми за чесні вибори», «Росія без Путіна».

Протести в Росії перейшли критичну межу
Ілля Варламов
Ілля Варламов

Організатори акції не обмежилися лише автопробігом. Відомий блогер і журналіст Ілля Варламов оголосив у своєму блозі конкурс на краще оформлення автомобіля. Перевожців визначили за допомогою народного голосування. Власник автомобіля, що посів перше місце, отримає 30 000 зібраних спеціально для акції рублів.

Один із учасників автопробігу «Біле кільце», депутат Держдуми від «Справедливої Росії» Ілля Пономарьов вважає, що опозиційний рух Росії перейшов певну психологічну межу і став поширюватися: «Зараз усе перейшло певну межу, всі люди беруть участь. Я зараз проїхав по Садовому кільцю і всюди білі стрічки, міліція навіть не може їх зупиняти. Бо раніше ми намагалися це робити, з «синіми відерцями» і таке інше, коли збиралося до 100 машин, але кількість міліції і даїшників була достатня, щоб людей зупинити. Зараз вони нічого не можуть фізично зробити. Мені здається, що процес перейшов критичну межу».

Минулого тижня влада Москви санкціонувала марш «За чесні вибори» у центрі столиці, призначений на 4 лютого. Автопробіг по Садовому кільцю у неділю показала, що багато людей готові вийти на підтримку маршу 4 лютого.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG