Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром»: нові газогони в обхід України зведуть її транзитне значення до нуля


Речник російської газової компанії «Газпром» Сергій Купріянов заявив сьогодні, що в майбутньому «транзитне значення України для експорту російського газу дорівнюватиме нулю». За його словами, так станеться після реалізації всіх запланованих «Газпромом» газотранспортних проектів: майбутнього «Південного потоку» після виведення його на максимальну продуктивність та «Північного потоку», коли до нього додадуть додаткові нові нитки, в враховуючи вже наявні у компанії транспортні потужності в Білорусі та в Чорному морі.

Раніше сьогодні голова правління «Газпрому» Олексій Міллер знову звинуватив Україну в несанкціонованому відборі транзитного російського газу в окремі дні лютого. Такі ж звинувачення, вже висловлені раніше в лютому, Україна заперечила.

Росія в листопаді минулого року відкрила першу чергу газогону «Північний потік» дном Балтійського моря до Німеччини в обхід територій транзитних країн; другу його чергу планують відкрити восени цього року.

Газогін «Південний потік», дном Чорного моря до Болгарії й далі до інших країн Європи, «Газпром» на вказівку прем’єр-міністра Володимира Путіна почне будувати вже наприкінці цього року. Його мають добудувати 2015 року. «Газпром» прискорив первісні терміни після того, як не домігся в України контролю над її газотранспортною системою, хоча спершу давав знати, що параметри реалізації проекту «Південного потоку» «прив’язані» до позиції Києва щодо його ГТС.

Потужність першої черги «Північного потоку» становить 27,5 мільярди кубометрів газу на рік, друга черга має подвоїти її. Планована потужність «Південного потоку» – 63 мільярди кубометрів на рік. Через газотранспортну систему України Росія транспортувала до Європи близько 100 мільярдів кубометрів газу на рік.
XS
SM
MD
LG