Доступність посилання

ТОП новини

Луценко бадьорий, але стурбований здоров’ям – співдоповідачі ПАРЄ


Співдоповідачі Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи в справах України Марієтта де Пурбе-Лундін і Майліс Репс заявили сьогодні в Києві, що зустрілися з колишнім міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком у слідчому ізоляторі.

«Ми провели з Луценком понад годину, і в нас склалося враження, що він був у доброму гуморі і бадьоро говорив на політичні аспекти», – повідомила Марієтта де Пурбе-Лундін на прес-конференції.

Але, додала вона, Луценко «був дуже занепокоєний своїм здоров’ям і дуже хоче, щоб його обстежив лікар, якого б він вибрав сам – у першу чергу щоб зрозуміти, чи незалежний медик підтвердить ті діагнози лікарів СІЗО».

За її словами, Луценко назвав свою нову камеру «готельним номером». Водночас співдоповідач повідомила, що представники адміністрації СІЗО не змогли відповісти на запитання, чи залишиться Луценко в цій камері.

Марієтта де Пурбе-Лундін додала, що колишній міністр із нетерпінням очікує на засідання Європейського суду з прав людини щодо його скарги, яке має відбутися 17 квітня.

Раніше сьогодні прес-служба партії «Народна самооборона», яку очолює Луценко, інформуючи про цю ж зустріч зі слів його дружини Ірини, повідомила, що колишній міністр звернувся до представників ПАРЄ «із єдиним проханням – провести незалежне медичне обстеження іноземними лікарями для об’єктивної оцінки його здоров’я».

Також раніше сьогодні Державна пенітенціарна служба підтвердила, що вчора Луценка перевели до іншої камери в СІЗО у зв’язку з «плановим ремонтом».

Ірина Луценко, повідомляючи вчора про це переведення до камери з кращими умовами, припустила, що причиною термінового переведення може бути нинішнє перебування в Україні з візитом співдоповідачів Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи, які висловлювали бажання ознайомитися з умовами перебування Луценка в камері СІЗО.

Співдоповідачі Моніторингового комітету ПАРЄ перебувають цими днями в Україні з візитом, щоб перевірити виконання Україною резолюції ПАРЄ від 26 січня про діяльність демократичних інституцій в Україні. На початку місяця ПАРЄ заявила про відсутність поступу в виконанні Україною цієї резолюції.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG