Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 05:10

Чехія не готова ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС – міністр закордонних справ


Міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберґ заявляє, що його країна не збирається ратифікувати Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом, навіть якщо вона буде узгоджена та підписана. Про це він сказав в інтерв’ю Deutsche Welle.

«Зараз ні. Я думаю, що в інший час так, але не зараз. Пізніше», – зазначив Шварценберґ на запитання, чи буде ратифіковано таку угоду.

Офіційна Прага не вважає, що на даному етапі Україна відповідає базовим політичним цінностям і правилам євроспільноти, таким як верховенство закону, демократія, розумне управління, громадянське суспільство. Також у Чехії сподіваються, що в Україні будуть створені рівні умови для всіх учасників майбутніх парламентських виборів 2012 року.

Справи українських політиків Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та ще багатьох, які перебувають нині за ґратами в Україні, «викликають багато негативу», повідомив Шварценберґ.

«У Європейському Союзі таке враження, що судова влада в Україні працює за політичним замовленням. Це робить неможливим майбутнє членство країни в ЄС»,– зазначив міністр.

Шварценберґ був серед п'яти міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, які нещодавно опублікували відкритого листа у The New York Times щодо стану демократії в Україні.

Переговори щодо угоди про асоціацію з ЄС Україна розпочала у 2007 році. 19 грудня минулого року на саміті Україна-ЄС сторони оголосили про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію, 30 березня її парафували. Наступний процедурний етап перед ратифікацією, підписання, ще не починався.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG