Доступність посилання

ТОП новини

У Норвегії Брейвік відкидає свій діагноз психічної хвороби


У столиці Норвегії Осло ультраправий екстреміст Андеш Берінґ Брейвік, обвинувачений у вбивстві 77 людей у липні минулого року, на суді над ним сьогодні відкинув висновок психіатрів, за яким він потерпає на психічну хворобу й неосудний.

За його словами, цей висновок ґрунтується на «лихих фальсифікаціях», що мають на меті дискредитувати його.

Раніше два такі висновки дали протилежні діагнози, автори іншого визнали Брейвіка психічно здоровим.

Суд, серед іншого, має вирішити, який висновок він визнає за дійсний і, відповідно, чи осудний узагалі Брейвік. Якщо його визнають осудним, його засудять на термін до 21 року за ґратами (з можливістю для суду продовжувати цей термін). Якщо його визнають психічно хворим, то відправлять на примусове лікування у психіатричну лікарню на невизначений термін. Сам Брейвік раніше назвав другий варіант покарання «гіршим за смерть».

Брейвік визнав, що вбив загалом 77 людей унаслідок влаштованого ним вибуху в центрі столиці Норвегії Осло і масового розстрілу учасників молодіжного табору, але заявляв, що готовий зробити це знову. Він наголошував, що не визнає себе винним у злочині, й назвав свої дії «законним самозахистом» від мультикультуралізму, заявивши, що це було «жорстоко, але необхідно».
XS
SM
MD
LG