Доступність посилання

ТОП новини

«Слідство замовляють прокурори, а не президенти» – пояснення Кузьміну в Брюсселі


Перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін
Брюссель – Суд над Юлією Тимошенко – дотримання закону чи порушення прав людини? Свої відповіді на це запитання у середу в Європарламенті давали два юристи: один – заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін, інший – колишній прокурор і шеф данської поліції, а нині експерт Данського Гельсінського комітету з прав людини Мікаель Лінґбо. «У нас, в Україні, немає репресій на політичному ґрунті», – заявляв перший. «Всі судові справи над колишніми політиками України – селективні, вони порушують засадничі права людини», – переконував інший.

Виступ заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна був густо пересипаний даними із судових досьє Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Євгена Корнійчука та інших. Переконуючи саме у кримінальній складовій цих справ, він періодично закликав не політизувати злочинних провин: «...все це політичні оцінки юридичних фактів, а політичні оцінки робляться на догоду політичним цілям».

«Ми готові йти назустріч і робити все, щоб ситуацію з цією проблемою вирішити, – заявив Ренат Кузьмін. – Але я закликаю не політизувати звичайні кримінальні провини і не підносити злочинців до рангу борців за демократію й потерпілих від режиму».

«Нічого нового» – євродепутат Брок

Проте виглядало, що довгий виступ українського прокурора не переконував європейських учасників круглого столу. Елмар Брок, євродепутат, що у фракції Європейської народної партії відповідає за зовнішньополітичні справи, слухаючи пана Кузьміна, вже був готовий покинути залу.

«Я прийшов сюди, бо гадав, що почую від української сторони щось нове, – сказав він, коли нарешті дочекався закінчення промови. – Але ми чуємо повторення всіх тих аргументів, які вже висувалися сотні разів і які ми так часто обговорюємо і з членами українського уряду, і з українським Президентом особисто».

Мікаель Лінґбо, експерт із Данського Гельсінського комітету з прав людини звертав увагу на висновки нещодавнього звіту щодо ситуації в Україні. Він висловив переконання, що всі судові процеси над колишніми політиками проходять із порушеннями засадничих прав людини.

«Я дійшов висновку, що судочинство над пані Тимошенко та колишніми міністрами було вибірковим, бо інші за такі ж дії не були і не можуть бути притягнуті до суду. Інші політики чинили так само, але їх за це не переслідували. Інші громадяни, що не є опозиційними політиками, не могли бути під слідством за подібні дії», – зазначив Мікаель Лінґбо.

«Чому Вас обслуговує західна PR-компанія Burson-Marsteller?»

На заяву Рената Кузьміна, що, мовляв, Юлія Тимошенко відома як один із найбільших українських олігархів, представник Гельсінського комітету зауважив, що можна шкодувати щодо існування олігархів, але у цьому немає складу злочину.Влучною була відповідь Мікаеля Лінґбо і на іншу заяву представника України:

«Зауваження пана Кузьміна щодо того, що слідство над пані Тимошенко не є справою Януковича, бо розпочалося ще з прямого замовлення пана Ющенка? Даруйте, але замовлення слідства – це не справа Президента. Ні Ющенка, ні Януковича. Це робота прокуратури, інакше ми якраз матимемо політичний тиск на слідство».

«Чому Вас обслуговує західна PR-компанія Burson-Marsteller, та ж, що працює над іміджем Партії регіонів у Європі?» – поцікавилися у Рената Кузьміна журналісти, з огляду на інформацію, оприлюднену деякими українськими ЗМІ. «Я не маю до цього ніякого стосунку, це намагання дискредитувати українське судочинство», – відповів заступник Генпрокурора України.

Читайте більше тут:

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG