Доступність посилання

ТОП новини

Луценка намагаються виправдати в Україні


Київ – Тривають дебати у справі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в Апеляційному суді Києва, де екс-міністр оскаржує вирок Печерського суду: 4 роки в’язниці за звинуваченням у посадових злочинах. Захисники екс-міністра запевняють, що матеріали справи фальсифіковані, і що екс-міністра внутрішніх справ виправдають у міжнародних судових інстанціях. Натомість сторона обвинувачення називає апеляцію Луценка безпідставною.

Слухання справи Юрія Луценка по суті розпочалося зі спроби захисників екс-міністра змінити склад суду. Адвокат Олексій Баганець оголосив відвід головуючому у справі судді Івану Рибаку. Захисник Луценка пояснив, що вважає його необ’єктивним, оскільки на попередньому слуханні апеляції той відмовився поновити судове слідство і, зокрема, з’ясувати, чому близько 50 свідків одночасно написали заяви, що не можуть бути присутніми на суді, і чому Печерський районний суд не допитав жодного свідка захисту.
Жоден із допитаних свідків не підтвердив моєї провини
Юрій Луценко

Юрій Луценко ініціативу своїх захисників підтримав. «Цей абсурд був спрямований на одне – не допустити свідків до суду. Бо жоден із допитаних свідків не підтвердив моєї провини. Не допитати 50 свідків – це грубе порушення Конвенції захисту прав людини. Враховуючи, що головуючий не звернув уваги на ці порушення, він не є незалежним, при всій моїй повазі до його досвіду та стилю ведення засідань, який мені імпонує», – зауважив Луценко.

Суддя Рибак визнав себе неупередженим і не став себе відводити

Суд вийшов до нарадчої кімнати. Але за півгодини повернувся, і відмовив у відводі. Суддя Рибак особисто прочитав рішення про неможливість свого власного відводу: «Те, що суддя не відновив судового слідства у справі – не є ознакою його упередженості та не може вважатися підставою для його відводу».

Єдине прохання захисту, на яке зважив суд – долучити до справи інформацію про те, що майже 70 колишніх працівників МВС зібрали та передали міністерству кошти, нібито незаконно використані Юрієм Луценком на відзначення Дня міліції.

Судді по черзі стали зачитувати докази у справі. Вкотре згадали надані прокуратурою відомості, що водій Луценка Леонід Приступлюк нібито незаконно отримав диплом та посвідчення учасника бойових дій, а Юрій Луценко, ставши міністром внутрішніх справ – начебто безпідставно взяв його на роботу у розвідувальний підрозділ, та згодом виділив йому квартиру. Згадали і про відзначення Дня міліції 2008-2009 років, на яке, вважають у Генпрокуратурі, Луценко незаконно витратив бюджетні кошти.

Судді зачитали і аргументи захисту, зокрема – про те, що Юрій Луценко не порушив закону, взявши свого водія на роботу, не був причетний до виділення йому квартири, та не завдав державі збитків, відзначаючи День міліції.

По обіді суддя Іван Рибак спитав думку всіх учасників щодо апеляції захисників. Прокурор Дмитро Лобань та інші представники обвинувачення виступили проти її задоволення.

Луценко: «Чому з моїх трьох водіїв судять одного?»

На судових дебатах, які розпочалися потому, Юрій Луценко спростував усі висунуті йому обвинувачення, зокрема – і щодо незаконного просування по службі свого водія Леоніда Приступлюка.
Процес політичний. Головна мета – засудити Луценка. Але не позбавляйте міліцію її професійного свята
Юрій Луценко

«Жодних доказів, що Луценко наказав призначити Приступлюка оперуповноваженим департаменту оперативної служби не було. Я дійсно запропонував призначити його водієм, але на яких умовах, в який департамент – ніяких вказівок я не давав. Свідок Курко в суді зізнався, що це рішення прийняв особисто, оскільки в департаменті оперативної служби працювали всі водії міністрів», – нагадав Луценко. Також він висловив здивування, чому з трьох його водіїв, які призначалися за однією схемою, судять лише одного.

Вовк не міг судити справедливо, бо проти самого порушили справу – адвокат

Екс-міністр внутрішніх справ не вважає, що він вчинив злочин, погодивши відзначення Дня міліції.

«Жодної копійки з бюджету на святкування Дня міліції не було. Якщо навіть квіти вдовам МВС – злочин, то ми далеко зайдемо. Я розумію, що процес політичний. Головна мета – засудити Луценка. Але не позбавляйте міліцію її професійного свята. Чому Печерський суд залишив право на свято лісникам, податківцям, пожежникам, бандитам, повіям – але відібрав це право в міліції?» – обурився Луценко.

З його аргументами погодилися і захисники, які, крім того, вказали на фальсифікацію доказів та свідчень у справі Луценка. В цьому контексті адвокат Олексій Баганець згадав свідка Валерія Мельника, який зізнався, що свідчив у прокуратурі під тиском. Мельник розповів у суді, що під час допиту він потребував медичної допомоги, але не отримав її з вини слідчих.
Вирок Луценку ґрунтується на так званих «доказах», отриманих із грубим порушенням чинного законодавства
Олексій Баганець

«Вирок Луценку ґрунтується на так званих «доказах», отриманих із грубим порушенням чинного законодавства. Постанова суду є незаконною, необґрунтованою, несправедливою. Головуючий у попередньому слуханні Сергій Вовк не міг ухвалити іншого рішення – бо проти нього самого була порушена кримінальна справа», – зазначив Олексій Баганець.

Подібні аргументи під час дебатів навели й адвокати Ігор Балик, Сергій Поліщук та Ігор Фомін.

Останній, зокрема, вказав на численні порушення кримінально-процесуального кодексу та практики Страсбурзькому суду з прав людини під час розгляду справи Луценка.

Дебати продовжаться у середу, о десятій годині. Захист екс-міністра припускає, що справу хочуть завершити до 18 травня, коли мають розглядати звернення Юрія Луценка в Європейському суді з прав людини – щодо незаконності його арешту та тримання в СІЗО. Державні обвинувачі таку залежність заперечують. Повністю свою позицію представники Генпрокуратури у суді обіцяють висловити на дебатах 18 травня.
Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG