Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина застерігає від газових проектів на Кіпрі


Туреччина пригрозила сьогодні санкціями проти енергетичних компаній, які намагатимуться взяти участь у проектах видобування газу на Кіпрі.

Як заявило Міністерство закордонних справ Туреччини, компанії, які намагатимуться отримати ліцензії на пошуки покладів газу в Республіці Кіпр і її морській економічній зоні, тим самим виключать себе з усіх майбутніх енергетичних проектів у Туреччині.

Нині заявки на отримання таких ліцензій уже подали 15 компаній і консорціумів із низки країн світу.

Туреччина наполягає, щоб Республіка Кіпр відмовилася від видобування газу в морській економічній зоні, доки не буде владнано конфлікт із розколом Кіпру. Натомість Туреччина сама почала досліджувати наявність покладів газу біля берегів невизнаної Турецької республіки Північного Кіпру.

Кіпр від 1974 року фактично розділений на переважно грецьку й переважно турецьку за національністю населення частини. Міжнародно визнана Республіка Кіпр, член ЄС від 2004 року, із переважно грецьким населенням займає південні майже дві третини острова Кіпр; на півночі ж існує самопроголошена Турецька республіка Північного Кіпру, визнана тільки Туреччиною.

Численні спроби об’єднати острів, які робили за посередництва ООН, наразі провалилися.
XS
SM
MD
LG