Доступність посилання

ТОП новини

Росія протестує проти виступу Закаєва в Норвегії


Ахмед Закаєв на знімку 17 вересня 2010 року виступає в Варшаві після того, як його арештували за російським ордером, та суд звільнив його з-під варти
Міністерство закордонних справ Росії повідомило в п’ятницю, що вручило ноту протесту посольству Норвегії через дозвіл виступити там на конференції одному з лідерів чеченського руху за незалежність Ахмедові Закаєву.

Як мовиться в повідомленні МЗС про це, Росію занепокоїло, що цей, як його назвали, «одіозний чеченський терорист» відвідав захід, організований за підтримки й участі влади Норвегії.

Такий же демарш вчинило і посольство Росії в Норвегії, заявили в Москві.

Закаєв виступав на початку минулого тижня в Осло на Міжнародному форумі свободи як прем’єр-міністр «уряду у вигнанні» Чеченської Республіки Ічкерії; саму цю республіку ліквідувала Росія в результаті другої чеченської війни на початку 2000-х років.

У Росії Ахмеда Закаєва звинувачують у тероризмі, його оголосили в міжнародний розшук. Водночас він має статус біженця у Великій Британії.

Закаєва вже кілька разів ненадовго арештовували в інших країнах, формально виконуючи російський ордер на арешт, але щоразу звільняли, визнаючи російські звинувачення проти нього політичними.
XS
SM
MD
LG