Доступність посилання

ТОП новини

Чи досяжною залишається «американська мрія»?


Нью-Йорк – Що таке «американська мрія»? Визначень цього виразу багато. Проте, більшість погоджується – це впевненість, що чесна праця дає змогу заробити нормальні статки, придбати будинок, машину, дати освіту дітям і бути певним, що наступне покоління житиме краще попереднього. Але, зважаючи на тривалу рецесію, соціологи запитують: що сталося з «американською мрією» і чи залишається вона досяжною?

На четвертому році економічної рецесії Національне громадське радіо присвятило «американській мрії» серію нарисів. Репортери відвідали місто на Середньому Заході Америки, Лорейн у штаті Огайо. Донедавна воно уособлювало успіх капіталістичного підприємництва.

Суднобудівні верфі зникли, автозавод Форда теж, завод сталевого прокату теж
Джон Берібак
Але нині настрій людей далеко не веселий. «Ви запитуєте, чому в нас поганий настрій, що трапилося? А нічого, – каже Джон Берібак, місцевий мешканець з багаторічним стажем. – Подивіться самі. Суднобудівні верфі зникли, автозавод Форда теж, завод сталевого прокату теж. Я ріс через вулицю від заводу сталевого прокату, де 15 тисяч робітників працювали. Мій батько працював там. Я працював там після демобілізації з військово-повітряних сил. Сумно згадувати».

«Американська мрія», як домовленість між людиною і суспільством

Майкл Димок, соціолог центру Pew, зауважує, що «американська мрія» була неформальним контрактом, де зазначалося, що якщо ти сумлінно працюєш, то досягнеш успіхів. Ця віра, на думку науковці, майже унікально притаманна цій країні.

Більшість німецьких чи франузьких респондентів скажуть, що успіх насправді не залежить від нашого контролю
Майкл Димок
«Якщо запитати німця чи француза, чи успіх у житті залежить від нас самих, чи, навпаки, наш успіх залежить від сил, непідконтрольних нам, то більшість німецьких чи франузьких респондентів скажуть, що успіх насправді не залежить від нашого контролю», – зауважує Димок.

Джон Кеннет Вайт, професор Католицького університету, редактор збірки нарисів під назвою «Американська мрія у 21-му столітті», каже, що зараз багато американців не має певності у майбутньому країни.

Проте Брет Стівенс,оглядач газети The Wall Street Journal, у відповідь цитує класичний твір Скотта Фіцджеральда «Великий Гетсбі»: «Щоразу, коли ти налаштований критикувати когось, згадай, що ніхто у цьому світі не мав таких переваг, які мав ти».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG