Доступність посилання

ТОП новини

Вибухи у Дніпропетровську не пов’язані з Євро-2012 – СБУ


Після одного з вибухів у Дніпропетровську, фото 27 квітня 2012 року
Вибухи у Дніпропетровську не були спрямовані на дестабілізацію в країні напередодні Євро-2012, заявив у п’ятницю голова Служби безпеки України Ігор Калінін на брифінгу в Дніпропетровську.

«Вже зараз в інтернеті мусується інформація про те, що ці вибухи пов’язані з підготовкою до фінальної частини Євро-2012, котре за тиждень відкривається у нас в країні. Ще раз повторюю: ніяких даних, які б свідчили про те, що ці вибухи пов’язані і спрямовані на те, щоб дестабілізувати ситуацію в країні у зв’язку з проведенням Чемпіонату Європи Євро-2012, немає. Цього немає», – сказав Калінін.

Водночас, як сказав міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, обвинувачення чотирьом затриманим за підозрою в скоєнні вибухів поки не висунули. У ході розслідування, як він зазначив, правоохоронці перевірять «усі мотиви і всі версії», що є у слідства. Крім того, мають з’ясувати політичні уподобання затриманих.

«У нас у суспільстві велика заполітизованість населення і те, що питання їхніх симпатій політичних ми зараз у ході розслідування кримінальної справи вивчаємо. Крім того, за кожним фактом, за якими буде висуватись обвинувачення цим особам, ми будемо додатково інформувати», – сказав Віталій Захарченко.

Раніше в п’ятницю генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив на брифінгу в Дніпропетровську, що справу про квітневі вибухи розкрито, і кваліфікація злочину підтверджується: «Встановлено слідством, що мотив скоєння злочину корисливий».

27 квітня вдень у Дніпропетровську упродовж години сталися чотири вибухи, потерпіла 31 людина, 26 із них шпиталізували. Слідчі СБУ розслідують кримінальну справу, порушену прокуратурою за статтею 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. Всі вибухові пристрої були закладені в бетонні урни.
XS
SM
MD
LG