Доступність посилання

ТОП новини

Україна готова надати кошти для створення української газети в Росії – посол


Україна готова надати «пару десятків тисяч доларів» для створення української газети в Росії та підтримки сайту української діаспори, але для цього українці Росії мають утворити єдину потужну організацію, яка б стала розпорядником цих коштів, заявив у Москві посол України в Росії Володимир Єльченко, як його цитує в суботу агентство УНІАН.

«У нас зараз є кошти на підтримку сайту й газети. Це дві речі, про які всі просять. Мова йде про пару десятків тисяч доларів, не буду конкретизувати, адже там є різні статті. Цих коштів вистачить, щоб започаткувати українську газету і розвивати сайт, вже зараз у діаспори є сайт «Кобза», – сказав Єльченко.

Він нагадав, що є також плани і потреба фінансово підтримувати українські організації в регіонах Росії.

Коментуючи установчий з’їзд Українського конгресу Росії, Єльченко наголосив, що ті об’єднавчі процеси, які пройшли тиждень тому, можливо, не до кінця завершенні і оформлені, але це вже якийсь крок для створення нової організації.

«Я неодноразово говорив, що краще для всіх була б одна потужна організація українців Росії», – зауважив він.

Єльченко закликав протягом літа закінчити об’єднавчі процеси і вийти на єдину організацію, яка буде зареєстрована Мін’юстом Росії і почне діяти, повідомляє агентство.

Минулої суботи в Москві представники української діаспори вирішили створити Український конгрес Росії як всеросійську організацію української громади. Головою її правління обрали Любов Дяченко.

Водночас частина української діаспори в Росії вважає, що це утворення незаконне, і має намір створювати власне.

У середині травня Верховний суд Росії ліквідував останню всеросійську українську громадську організацію, Об’єднання українців Росії, звинувативши його в порушеннях російського законодавства. Це рішення вже різко критикували в МЗС України.

На початку минулого року Верховний суд Росії так само ліквідував іще одну подібну організацію, Федеральну національно-культурну автономію українців Росії.
XS
SM
MD
LG