Доступність посилання

ТОП новини

Мешканці зруйнованого луцького будинку бояться в ньому жити


Сьогодні деякі мешканці вцілілих під’їздів зруйнованої вчора п’ятиповерхівки на вулиці Рівненській ночували у рідних або в готелі. Більшість людей вважає будинок повністю аварійним.

Натомість експертна комісія з Національного університету водного господарства і природокористування, яка прибула з Рівненщини, оглядає пошкоджене житло і увесь будинок. Завідувач лабораторії будівельних конструкцій і споруд університету Олександр Борисюк констатував, що жодних прогинань чи тріщин у підвалі немає. Люди ж зауважують, що експерти оглядали підвал без належного освітлення. Вони повідомили, що в підвалах знесені деякі перегородки, а в розташованому на першому поверсі меблевому магазині стелю підтримують тимчасові підпори. Мешканці показали журналістам тріщини у коридорі та в своїх помешканнях.

Рішення про те, кому з мешканців можна повертатися у свої квартири, чиновники хочуть оприлюднити вже сьогодні, натомість експерти обіцяють оприлюднити остаточні висновки про причини руйнування лише завтра. Заступниця Луцького міського голови Лариса Соколовська повідомила, що стан 3 і 4 під’їздів – «прекрасний». Однак дехто із тимчасово виселених людей заявляє, що ніколи не повернеться до аварійного будинку. Вони вимагають від міської влади відселення всіх людей. У разі відмови люди обіцяють перекрити рух автотранспорту на вулиці Рівненській.

Вчора вночі о 04:25 в Луцьку у п’ятиповерховому житловому будинку (1971 року забудови) між першим та другим під'їздами сталося раптове руйнування конструкцій з першого по п’ятий поверхи. Внаслідок обвалу стіни між двома під’їздами загинули двоє мешканців, ще одна жінка зі струсом мозку потрапила до лікарні, вісімнадцятеро людей вдалося вивести з будинку практично неушкодженими. 76 постраждалих мешканців відселили.
XS
SM
MD
LG