Доступність посилання

ТОП новини

Генсекретар ООН занепокоєний смертями в Сирії


Відеокадр: обстріл, як стверджується, урядовими військами одного з районів міста Хомс у центрі Сирії, викладено на YouTube 19 червня 2012 року, автентичність не перевірена
Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун «глибоко занепокоєний» постійним зростанням кількості загиблих у Сирії, заявив у вівторок його заступник Оскар Фернандес Таранко.

Як сказав він на засіданні Ради безпеки ООН, генсекретар хотів би, щоб Рада безпеки об’єдналася і запровадила «постійний тиск» на владу Сирії з метою домогтися від неї дотримання мирного плану, формально запровадженого ще в квітні, але так і не виконаного.

Пізніше в вівторок за часом Нью-Йорка про становище в Сирії доповідатиме Раді безпеки на її закритому засіданні голова місії спостерігачів ООН у цій країні генерал Роберт Муд.

Минулої суботи місія була змушена припинити спостереження і патрулювання з огляду на зростання насильства в Сирії, що стало значним фактором ризику для роботи спостерігачів і перешкоджає їм виконувати завдання.

Мандат цієї місії збігає через місяць, 20 липня; наразі не відомо, чи подовжить його Рада безпеки.

За останніми оцінками, які називали в ООН іще місяць тому, від початку повстання проти влади Сирії в березні минулого року і його придушення в країні загинули з обох сторін конфлікту «понад 10 тисяч осіб», здебільшого цивільних. Наразі, за словами спостерігачів ООН, кількість жертв уже значно більша і становить, за їхніми оцінками, вже понад 14 тисяч загиблих.
XS
SM
MD
LG