Доступність посилання

ТОП новини

У Греції заявляють, що коаліція створена


Евангелос Венізелос перед зустріччю з очікуваним прем’єром Андонісом Самарасом в Афінах 20 червня 2012 року
У Греції лідер соціалістичної партії «ПАСОК» Евангелос Венізелос заявив сьогодні, що в країні вже «є уряд»: три партії, які виступають за виконання грецьких зобов’язань перед міжнародними кредиторами, домовилися про створення коаліції.

За його словами, склад коаліційного уряду, який формують найчисленніша в новому парламенті консервативна партія «Нова демократія», його лівоцентристська «ПАСОК» і ще одна невелика партія лівого спрямування «Демократичні ліві», оголосять пізніше сьогодні.

При цьому лідер соціалістів додав, що ці три партії «взяли на себе тягар відповідальності» за те, щоб провести переговори про зміну умов угоди про фінансову допомогу Греції і вивести країну з кризи.

У Євросоюзі і в Міжнародному валютному фонді, які надають міжнародну фінансову допомогу для порятунку Греції з бюджетної і боргової кризи, вже заявляли, що можна вести переговори тільки про зміни деяких показників програми цієї допомоги, але суть цієї програми, яка вимагає від Афін здійснювати суворі заходи бюджетного заощадження, незмінна.

Прем’єром нового уряду мав би стати лідер «Нової демократії» Андоніс Самарас, який отримав мандат на формування уряду.

Вибори парламенту Греції відбулися в неділю по тому, як був розпущений попередній парламент, обраний щойно у травні, через те, що наявні в ньому партії так і не змогли сформувати уряд.
XS
SM
MD
LG