Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко не привезли у Київ на розгляд касації – адвокат


Олександр Плахотнюк, адвокат Юлії Тимошенко
Київ – У вівторок у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних та кримінальних справ розглядатимуть касаційну скаргу в «газовій справі» Тимошенко на рішення Апеляційного суду. Тимошенко не доправляли до Києва на розгляд цієї касації, повідомив адвокат екс-прем’єра Олександр Плахотнюк. За його словами, Вищий спеціалізований суд отримав заяву підсудної про небажання брати участь у засіданні. Утім, на думку захисника, судді можуть скористатися ситуацією, щоб і надалі затягувати розгляд справи. Натомість, у парламентській більшості заявляють, що судді не затягують справу, а ретельно її вивчають.

Вищий спеціалізований суд не має права знову переносити розгляд касації у «газовій справі», за якою Юлію Тимошенко засудили до 7 років, лише через відсутність підсудної, заявив її адвокат Олександр Плахотнюк. Він нагадав, що у понеділок Київський райсуд Харкова почав розгляд справи щодо діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України» за відсутності екс-прем’єра, що, на його думку, не відповідає нормам Кримінально-процесуального кодексу.

Тимошенко не буде у судовому засіданні, тому і припускаємо можливість того, що суд знову буде намагатися відкласти слухання справи. Хоча це є незаконно
Олександр Плахотнюк
«Виходить прямо навпаки, як кажуть. Що стосується касаційної інстанції, то суд мав право розглядати справу ще 15 травня. Саме там присутність не є обов’язковою. Ми знаємо напевне, що Тимошенко не буде у судовому засіданні, тому і припускаємо можливість того, що суд знову буде намагатися відкласти слухання справи. Хоча це є незаконно: відсутність особи, стосовно якої є кримінальна справа, не є підставою для відкладення касаційним судом справи. Я вважаю, що відбувається затягування касаційного розгляду справи», – наголосив адвокат.

Розгляд касації у «газовій справі» затягують, щоб унеможливити звернення захисту Юлії Тимошенко до Європейського суду з прав людини, зауважив Олександр Плахотнюк.

Суд не затягуватиме розгляду касації – Олійник

Водночас, на думку заступника голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутата від Партії регіонів Володимира Олійника, Вищий спеціалізований суд зацікавлений лише в уважному та відповідальному розгляді справи. Судді можуть зацікавитися конкретними обставинами справи, які не можна буде з’ясувати без Юлії Тимошенко, зауважив він.

Коли суддя каже, що хоче бачити підсудну, її чути, її позицію, то це також враховано законом. Сьогодні просто намагаються чинити тиск і проштовхнути справу
Володимира Олійника
«Це не тільки право підсудної, але і право суду. Якщо суддя буде вважати за необхідне, щоб присутність була, бо різні мотиви можуть бути, наприклад, небажання, тому коли суддя каже, що хоче бачити підсудну, її чути, її позицію, то це також враховано законом. Сьогодні просто намагаються чинити тиск і проштовхнути справу», – сказав Олійник.

Раніше Юлія Тимошенко зверталася до спецспостерігачів Європейського парламенту Пата Кокса та Олександра Кваснєвського з проханням не допустити затягування розгляду касації. З цим також зверталася парламентська фракція «БЮТ-Батьківщина» до Президента Віктора Януковича. Він, у свою чергу, привітав створення наглядової місії Європарламенту та побажав Юлії Тимошенко якнайшвидшого закінчення судів і пообіцяв по їх завершенні «гуманно діяти» щодо екс-прем’єр-міністра.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG