Доступність посилання

ТОП новини

В ООН закликають подати конфлікт у Сирії до Міжнародного кримінального суду


Верховний комісар ООН із прав людини Наві Піллей закликала в понеділок Раду безпеки ООН передати конфлікт у Сирії на розгляд Міжнародного кримінального суду. Як вважають, цей крок майже напевно заблокує Росія, яка фактично підтримує режим авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада, хоча й стверджує, що не стоїть ні на чиєму боці в сирійському конфлікті.

Піллей також закликала Раду безпеки посилити спостережну місію ООН у Сирії, діяльність якої нині зупинена.

Виступаючи перед журналістами після свого виступу в Раді безпеки, вона наголосила, що постачання зброї і сирійській владі, і опозиції в Сирії загрожує поглибити і розширити конфлікт, чого, за її словами, треба уникнути «за будь-яку ціну».

Наві Піллей, серед іншого, повідомила, що антиурядові опозиційні сили в Сирії нині звинувачують у використанні дітей як «живих щитів». За її словами, якщо влада Сирії надасть доступ до країни працівникам її управління, вони розслідують ці звинувачення.

Тим часом у сусідній із Сирією Туреччині повідомили в понеділок, що протягом дня до цієї країни з Сирії втекли ще 293 сирійці, серед яких 85 військових, що перейшли кордон однією групою – однією з найбільших за час сирійського конфлікту, що спалахнув у березні минулого року. За цими повідомленнями, серед військових є один генерал артилерійських військ і низка офіцерів.

Наразі в Туреччині перебуває понад 35 тисяч біженців від конфлікту в Сирії.
XS
SM
MD
LG