Доступність посилання

ТОП новини

Японія протестує проти візиту прем’єра Росії на Курильські острови


Дмитро Медведєв на острові Кунашир 2 липня 2012 року
Японія викликала посла Росії в Токіо до Міністерства закордонних справ, щоб висловити «надзвичайний жаль» у зв’язку з візитом прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва на Курильські острови, які нині належать Росії й південну частину яких Японія вважає незаконно анексованими своїми територіями.

Міністр закордонних справ Японії Коїтіро Ґемба заявив, що той візит «проливає холодну воду» на японсько-російські відносини.

Медведєв же, прибувши сьогодні на один із південних Курильських островів, Кунашир, назвав південні Курильські острови «важливою частиною російської землі».

Японія не визнає переходу чотирьох південних островів Курильського архіпелагу під владу СРСР, а тепер Росії, і називає їх своїми Північними територіями. Росія заявляє, що її попередник СРСР перебрав владу над островами за результатами Другої світової війни, і її суверенітет над ними непорушний.

Суперечка через ці острови є однією з причин того, що між Японією й колишнім СРСР та його наступницею Росією досі формально не підписаний мирний договір після Другої світової війни.
XS
SM
MD
LG