Доступність посилання

ТОП новини

У Раді зареєстровано законопроект про скасування мовного закону


У Верховній Раді зареєстровано законопроект про скасування закону «Про засади державної мовної політики», ухваленого у 3 липня.

При цьому на сайті Верховної Ради відсутній текст законопроекту. Автор законопроекту – народний депутат Юрій Кармазін (фракція «Наша Україна-Народна самооборона»).

Верховна Рада України на засіданні 3 липня 248 голосами ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», який передбачає значне розширення сфер вживання російської мови. Парламентська опозиція заявила, що закон було ухвалено із великою кількістю порушень, тому вона має намір бойкотувати роботу нинішньої сесії, яка завершується, згідно з календарним планом, 6 липня.

Незабаром після ухвалення закону опозиція розпочала акцію протесту біля стін Українського дому, де на сьогодні було заплановано підсумкову прес-конференцію президента України Віктора Януковича. Мітингувальники пробули біля Українського дому всю ніч, але вранці їх спробували відтіснити бійці «Беркута», що призвело до сутичок.

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин і віце-спікер Микола Томенко на ранковому засіданні заявили про свою відставку.

Янукович скасував прес-конференцію і запросив керівництво парламенту та депутатських фракцій для обговорення ситуації, що склалась у Верховній Раді у зв’язку з подіями на ранковому засіданні. Опозиція на зустріч піти відмовилася.
XS
SM
MD
LG