Доступність посилання

ТОП новини

Четверо депутатів з фракції Литвина відкликали голоси за мовний закон


Члени фракції Народної партії Катерина Ващук, Сергій Терещук, Василь Шпак та Василь Черній просять не враховувати їхні голоси за закон «Про засади державної мовної політики». Про це повідомляють у Народній партії.

Відповідні заяви вони написали на ім’я голови Верховної Ради України Володимира Литвина.

Ващук, Шпак і Терещук твердять, що були відсутні у сесійній залі під час голосування. Черній каже, що на голосування ставилося питання про розгляд законопроекту, а не про голосування його в остаточній редакції.

3 липня Верховна Рада голосами 248 депутатських карток ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», який розширює сферу застосування російської мови. Опозиція заявляє, що закон був ухвалений із великою кількістю порушень, а, можливо, його ухвалення взагалі сфальсифіковане.

Раніше заявив про відкликання свого голосу заступник голови парламенту Микола Томенко, оскільки його карткою голосував інший народний депутат. Аналогічну заяву зробив депутат від НУНС Ігор Палиця, оскільки у момент голосування перебував за кордоном. Також про відкликання голосів заявили Орест Муц, Петро Писарчук та Василь Чуднов –депутати від Партії регіонів, які представляють цю політичну силу в Західній Україні. До такого кроку вдався і депутат від Народної партії Микола Шершун.
XS
SM
MD
LG