Доступність посилання

ТОП новини

Азаров: Україна споживатиме стільки російського газу, скільки потребуватиме


Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що країна споживатиме стільки російського газу, скільки необхідно для житлово-комунального господарства, народного господарства та підготовки до зими. Про це він сказав під час поїздки у село Родникове, що у Криму.

«Ми споживатимемо стільки газу, скільки необхідно для нашої житлово-комунальної галузі, народного господарства та підготовки до зими, і ні на один мільярд більше. А та цифра, яка була закладена в цьому скандальному контракті (газовий контракт від 2009 року – ред.), нехай вона буде на совісті того, хто з українського боку підписав контракт», – заявив Азаров.

Водночас прем’єр висловив переконання, що Україна зможе домовитися з Росією щодо обсягів закуповуваного російського газу. «Розберемося. Мають відбутися 12 липня переговори з російською стороною на рівні президентів. Нещодавно у мене були переговори з моїм російським колегою. Знайдемо ми спільну мову з усіх питань. Тому не варто переживати», – додав глава уряду.

Раніше в українському «Нафтогазі» заявили про намір закупити у Росії цього року 27 мільярдів кубометрів газу – це обсяг, значно менший за прописаний у контракті 2009 року. Згідно з цими домовленостями, Україна має щорічно купувати у Росії або 52 мільярди кубометрів газу, або – за формулою take-or-pay – 41,6 мільярда кубометрів.
XS
SM
MD
LG