Доступність посилання

ТОП новини

Захисники української біля Українського дому збираються стояти до «переможного кінця»


Безстрокове голодування на захист української мови, яке відбувається біля Українського дому в Києві, триватиме до скасування закону про мови, заявляють її учасники.

«Наша позиція є остаточною, усвідомленою і безповоротною. Ми залишаємося тут з метою захисту української мови, свободи слова і прав людини з головною вимогою – скасувати законопроект «Про державну мовну політику». До нас приходять однодумці за покликом власного сумління, серця і совісті. Тому ми залишаємося тут до перемоги», – йдеться в заяві учасників акції.

Заяву Комітету голодуючих, приурочену до річниці дня ухвалення Декларації про державний суверенітет України, зачитала 26-річна учасниця акції Оксана Неживенко.

«Цього історичного дня проголошення Декларації про державний суверенітет України ми вітаємо всіх співгромадян і робимо власну заяву. Ми щиро вдячні всім близьким, священикам усіх конфесій, представникам інтелігенції, Комітету на захист української мови, представникам політичних сил і всім людям доброї волі за їхнє звернення до нас із проханням припинити голодування, піклуючись про наше здоров’я», – йдеться в заяві.

Комітет голодуючих закликав усіх небайдужих приєднатися до акції, але без партійної символіки. У понеділок біля Українського дому голодували 11 осіб, пізніше до них приєднався ще один громадянин.

3 липня парламент ухвалив мовний закон. Відразу після голосування біля Українського дому розпочалася акція протесту, яка зібрала близько 700 осіб. Деякі народні депутати оголосили голодування. 6 липня опозиційні політики заявили про завершення акції біля Українського дому, однак небайдужі громадяни вирішили домагатися скасування мовного закону. За час акції до лікарні потрапило кілька учасників голодування.
XS
SM
MD
LG