Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровску вимагають перейменуваня вулиці Косіора


У понеділок увечері у Дніпропетровську з ініціативи громадської організації «ГРАД» відбувається акція протесту проти зволікання міської ради з перейменуванням вулиці Станіслава Косіора.

Понад півсотні небайдужих жителів зібралась без партійних прапорів, лише під Державним прапором України біля будинку культури трубного заводу, що на вулиці Косіора. Вони вимагають перейменування вулиці, посилаючись на рішення Київського апеляційного суду, за яким Косіор входить до переліку осіб, причетних до організації Голодомору 1932-1933 років в Україні.

«Ми за те, щоб відбулось перейменування вулиці Косіора на вулицю Бульварну, адже це питання вже пройшло і комісію з топоніміки, і виконком. Залишився останній етап винесення питання на сесію міської ради, однак міська рада в останній момент зняла це питання. Наразі ми проводимо інформаційну акцію, хочемо розказати людям, що це сором – жити на вулиці, яка названа прізвищем людини, яка вбивала їхніх родичів, інших людей», сказав Радіо Свобода один із активістів акції, Герман Назаренко.

На початку акції відбувся мітинг, потім учасники почали роздавати перехожим листівки з роз’ясненнями щодо перейменування та щодо особистості Косіора, а також розклеювати інформаційні повідомлення.

В лютому 2012 року жителі Дніпропетровська вже пікетували міськраду з вимогою не блокувати питання про перейменування вулиць Косіора, Чубаря і Постишева у Дніпропетровську. Попри обіцянки, депутати міської ради ігнорують це питання.

Тоді міський голова Іван Куліченко повідомив, що питання поки що відклали, оскільки жителі вулиці побоюються бюрократичної тяганини з переоформленням документів.
XS
SM
MD
LG