Доступність посилання

ТОП новини

Ключ до руху вперед у відносинах Україна-ЄС знаходиться у Києві – очільники ЄС


Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу та Верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Аштон заявляють, що ключ до руху вперед у відносинах Україна-ЄС знаходиться у Києві, а не у Брюсселі. Про це вони заявили в інтерв’ю Центру Разумкова.

«Перспективи відносин ЄС-Україна могли б бути дуже добрими. Але, на жаль, ми зараз переживаємо дуже складний момент, і ключ до руху вперед у наших відносинах знаходиться в Києві, не у Брюсселі. Наша пропозиція–- на столі, що видно з парафування Угоди про асоціацію. Але фундаменту цінностей, необхідного для політичної асоціації, немає. Саме Україна має продемонструвати політичну волю, здійснивши чіткі й конкретні кроки, щоб переламати негативні тенденції, які ми спостерігаємо з 2010 року», – сказали Баррозу та Аштон.

Очільники ЄС підкреслили, що Європейський Союз намагається всіляко підтримати українські реформи в напрямі дієвої демократії, що керується принципом верховенства права, та динамічної ринкової економіки.

«Розвиток подій в Україні викликає серйозну стурбованість. У лютому 2010 року ми вітали проведення президентських виборів загалом відповідно до європейських стандартів. Це давало надію, що Україна продовжить шлях зміцнення демократії, на якому ми з початку 2005року бачили дуже позитивні тенденції. На Україну покладались великі надії. На жаль, після 2010 року ми постійно отримуємо повідомлення про погіршення свободи слова та зборів», – зазначили вони.

Баррозу і Аштон вкотре висловили стурбованість стосовно незалежності судочинства після судової реформи 2010 року, скасування конституційної реформи 2004 року, а також вибірковим застосуванням правосуддя стосовно політичних опонентів.
XS
SM
MD
LG