Доступність посилання

ТОП новини

Росспоживнагляд заявив, що Україна зриває домовленості щодо прав споживачів


Російська санітарна служба відмовила «Лозівському молочному заводу» в можливості постачати сир на ринок Російської Федерації і заявила, що Україна зриває домовленості щодо «сирної проблеми».

У повідомленні Росспоживнагляду зазначається, що відомство розглянуло матеріали ТОВ «Лозівський молочний завод» щодо усунення недоліків, виявлених під час інспектування цього підприємства на відповідність випущеної продукції вимогам російського техрегламенту на молоко і молочну продукцію.

«Під час розгляду зазначених матеріалів спостерігався формальний підхід до їхньої підготовки, зокрема щодо здійснення на підприємстві виробничого контролю та ідентифікації вироблених сирів та сирних продуктів, що не дозволяє ухвалити рішення про допуск продукції цього підприємства на російський ринок», – заявили у Росспоживнагляді.

«Крім того, українська сторона в особі державної інспекції України з питань захисту прав споживачів не виконує домовленостей про підготовку та підписання меморандуму про співпрацю», – сказали в Росспоживнагляді.

Із 7 лютого російська сторона ввела заборону на ввезення до країни сирів деяких українських виробників через те, що продукція не відповідає техрегламенту Росії на молоко і молочну продукцію. 25 червня Росспоживнагляд дозволив відновити постачання українського сиру на російський ринок п’ятого заводу ПП «Рось» (філія «Охтирський сирокомбінат»). Перед цим Росспоживнагляд зняв ембарго на постачання сиру з чотирьох українських заводів. Серед них ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод», ПП КФ «Прометей» (філія «Менський») і «Дубномолоко». Зразки партій сиру з цих заводів пройшли в Росспоживнагляді лабораторний контроль.
XS
SM
MD
LG