Доступність посилання

ТОП новини

Луценко виголосить останнє слово 10 серпня


Київ – 3 серпня колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко мав виголосити в суді своє останнє слово. Проте Печерський районний суд Києва переніс чергове засіданняна на 10 серпня. Луценка разом із двома іншими співробітниками МВС обвинувачують у службовій недбалості в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння колишнього Президента Віктора Ющенка. Тим часом Юрія Луценка висунули кандидатом у депутати за списком об’єднаної опозиції, а сам він висловив кілька критичних зауважень щодо цього виборчого списку.

Виголошуючи останнє слово, Юрій Луценко має намір, зокрема, наголосити на політичному характері порушеної проти нього кримінальної справи, повідомив Радіо Свобода адвокат екс-урядовця Ігор Фомін.

Він хоче наголосити на тому, що підлягає виправданню. А крім того, він є політиком, тож, думаю, що буде і політична складова у цій промові
Ігор Фомін
«Він хоче наголосити на тому, що підлягає виправданню. А крім того, він є політиком, тож, думаю, що буде і політична складова у цій промові», – зауважив Ігор Фомін.

На думку адвоката, вердикт Європейського суду з прав людини щодо неправомірності затримання Луценка позитивним чином вплинув на перебіг судового розгляду. Зокрема, каже Ігор Фомін, можливо, саме завдяки цьому обвинуваченню екс-міністру перекваліфікували зі статті про зловживання владою або службовим становищем на більш м’яку – про службову недбалість. За його словами, «є вплив психологічний».

Кандидат без перспектив обрання

Політтехнолог Віталій Бала вважає, що влада зараз не зацікавлена в ухваленні суворого вироку одному з лідерів опозиції, бо таким чином може підіграти їй.

Було б краще для влади не давати можливість об’єднаній опозиції, якщо буде великий термін ув’язнення, щоб це можна було використовувати під час виборчої кампанії
Віталій Бала
«Було б краще для влади не давати можливість об’єднаній опозиції, якщо буде великий термін ув’язнення, щоб це можна було використовувати під час виборчої кампанії. Тобто, з точки зору технологічності виборів, не варто того робити», – сказав Віталій Бала в коментарі Радіо Свобода.

Водночас експерт припускає, що влада може керуватися іншими, не передвиборними міркуваннями.

Масовий бізнес-призов невідомих підприємців…

Тим часом на з’їзді об’єднаної опозиції Юрія Луценка внесли до виборчого списку за п’ятим номером. Утім, як зазначають правники, Центрвиборчком відхилить його кандидатуру. Адже, за чинним законодавством, людина, щодо якої набув чинності обвинувальний вирок, балотуватися не може.

Сам Юрій Луценко, коментуючи виборчий список Об’єднаної опозиції «Батьківщина», висловив низку критичних зауважень. Зокрема, декілька активних діячів опозиції потрапили на непрохідні місця, а натомість «масовий бізнес-призов невідомих підприємців «Фронту змін» Юрій Луценко вважає потенційно небезпечним.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG