Доступність посилання

ТОП новини

Герман закликає вшанувати пам’ять потерпілих від «закону про колоски»


Радник Президента України Ганна Герман закликає вшанувати пам’ять жертв Голодомору – у 80-ту річницю від дня підписання Йосипом Сталіним «закону про колоски».

«80 років тому ухвалили той страшний «закон про колоски», який передбачав жорстоке покарання для людей, які підбирали на полі кілька колосків, щоб нагодувати своїх дітей у час страшного голоду. Саме цей закон став першим кроком до Голодомору, який забрав мільйони життів. Сьогодні треба кожній людині, яка пам’ятає цю дату, прийти до пам’ятника Голодомору у Києві. Сьогодні там будуть запалювати свічки пам’яті», – зазначила Ганна Герман у коментарі Радіо Свобода.

Постанову Центрального виконавчого комітету СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності» (більше відому як «закон про колоски») підписали 7 серпня 1932 року. Згідно з законом, «розкрадання колгоспного та кооперативного майна» каралося розстрілом із конфіскацією всього майна або позбавленням волі на термін не менше 10 років з конфіскацією всього майна.

Упродовж одного літа, у 1933 році, за цим законом, засудили близько 150 тисяч осіб, зокрема дітей.
XS
SM
MD
LG