Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані все зростає число жертв землетрусу


Іранці оплакують загиблих у землетрусі в місті Варазган провінції Східний Азербайджан, одному з найближчих до епіцентру, 11 серпня 2012 року
Іранські урядовці повідомляють пізно ввечері в суботу за київським часом, а в Ірані вже в ніч на неділю, про вже не менш як 180 загиблих унаслідок землетрусу цього дня на північному заході країни і принаймні 1 тисячу 300 поранених.

Число жертв, вочевидь, іще зростатиме. Зокрема, надходять усе нові дані про тяжко потерпілі села в регіоні іранської провінції Східний Азербайджан, найбільш ураженому стихією. За першими повідомленнями, шість сіл зруйновані повністю, ще близько 60 зазнали руйнувань на 50–70 відсотків.

У всьому регіоні значною мірою вийшов із ладу телефонний та інший дротовий зв’язок, і оцінити весь обсяг втрат наразі важко. З деякими селами вдається зв’язатися на радіо, до інших посилають вертольоти.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад закликав місцеву владу «мобілізувати всі зусилля на допомогу потерпілому населенню».

Два сильні поштовхи землетрусу сталися в суботу з відступом в 11 хвилин, за ними була низка слабших. За даними сейсмологічного центру Тегеранського університету, епіцентр був за 60 кілометрів від майже півторамільйонного міста Табриза, а магнітуда найбільших поштовхів становила 6,2 і 6,0. Геологічна служба США, яка спостерігає за землетрусами в усьому світі, оцінила магнітуду цих поштовхів у 6,4 і 6,3.

Землетрус відчувався досить потужним і на більшій відстані від епіцентру, зокрема, у Вірменії і в її столиці Єревані. За словами вірменських урядовців, у їхній країні, за попередніми даними, внаслідок цього землетрусу немає жертв, значних травм чи руйнувань.

Так само землетрус був добре відчутний і в частинах Азербайджану, і звідти теж не повідомляють про жертви чи значні руйнування.

Іран розташований на кількох геологічних розломах, і в ньому часто стаються землетруси, деякі з них були вельми руйнівні.
XS
SM
MD
LG