Доступність посилання

ТОП новини

Угода про зону вільної торгівлі СНД набере чинності у вересні – Виконком СНД


Прем’єр-міністри країн СНД на зустрічі
У середині вересня угода про зону вільної торгівлі СНД набере чинності. Про це агентству УНІАН повідомив директор економічного департаменту Виконавчого комітету СНД Андрій Кушніренко.

«Новий договір про зону вільної торгівлі стане реальністю у середині вересня. За правилами, договір стає об’єктом міжнародного права через 30 днів після того, як Виконком одержить третє повідомлення про ратифікацію. Якщо Президент України підписав цей закон 8 серпня, то у середині серпня ми одержимо повідомлення, і почнеться відлік 30 днів», – сказав Кушніренко.

За його словами, всі країни-підписанти угоди одержать однакові вигоди.

«Ми відходимо від трьох пакетів нормативних документів до одного», – сказав він і додав, що, крім того, в новому договорі дано відповіді на питання, які у всіх попередніх документах залишалися за дужками.

9 серпня Президент Віктор Янукович підписав закон «Про ратифікацію Договору про зону вільної торгівлі». Верховна Рада ратифікувала цей договір 30 липня. Україна стала третьою після Росії і Білорусі країною, яка ратифікувала документ.

Ратифікація документа в Україні відкладалася протягом тривалого часу. Критики, і з опозиції, і зі владних сил, заявляли, що умови угоди не є рівними для всіх її учасників.

Договір про створення зони вільної торгівлі в межах СНД підписали 18 жовтня минулого року в російському Санкт-Петербурзі прем’єр-міністри 8 країн-учасниць СНД з 11 (Росії, України, Білорусі, Казахстану, Вірменії, Таджикистану, Молдови і Киргизстану). Договір не підписали тоді Азербайджан, Туркменистан та Узбекистан, заявивши, що планують розглянути можливість приєднатися до договору пізніше.

Прем’єр-міністр Микола Азаров повідомив тоді, що цей договір передбачає низку вилучень із режиму вільної торгівлі, зокрема, на цукор, нафту і газ, які передбачають скасувати з часом.

Опозиція звинувачувала тоді прем’єра в зраді національних інтересів.

Україна домагалася створення зони вільної торгівлі в СНД ще з початку 2000-х років, наполягаючи, щоб вона була без вилучень і обмежень. Проти цих вимог щоразу виступала Росія.
XS
SM
MD
LG