Доступність посилання

ТОП новини

Минає 44-а річниця від дня окупації Чехословаччини


Під час сутичок біля тодішнього чехословацького державного радіо в Празі 21 серпня 1968 року
Чехи й словаки відзначають у вівторок сумні роковини – 44 роки тому, в ніч з 20 на 21 серпня 1968 року, війська країн Організації Варшавського договору ввійшли в тодішню Чехословаччину. Розпочалась окупація, в якій узяли участь 750 тисяч військових окупаційних військ за підтримки 6300 танків. У країні розпочались чистки, звільнення з роботи з політичних міркувань, активно була запроваджена цензура.

На знак пам’яті про ті події в Чехії й Словаччині відбулись численні акції, в яких узяли участь політичні лідери й пересічні громадяни. У Празі, тодішній чехословацькій столиці, головне зібрання відбулось біля будівлі Національного радіо, де під час боїв із окупантами загинуло троє громадян.

Протягом окупації в Чехословаччині загинуло 108 громадян, понад 500 були поранені, сотні чехів та словаків утікали на Захід.

На знак протесту проти окупації країни військами Варшавського пакту 19 січня 1969 року закінчив життя самоспаленням празький студент Ян Палах.

Війська Угорщини, Німецької Демократичної Республіки, Болгарії та Польщі вийшли з Чехословаччини через кілька місяців; окупація країни Радянською армією тривала 22 роки. Останній радянський військовий виїхав із Чехословаччини наприкінці червня 1991 року.
XS
SM
MD
LG